Yüz ve Cilt Temizliği | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Yüz ve Cilt Temizliği

Gün süresince dışarıdaki pis hava koşullarından en çok etkilenen bölge yüzümüz olduğundan dolayı iyi mi temizlemeliyim diye insan hep düşünüp dururuz. Yüzümüzü temizlerken en oldukça tercih ettiğimiz ürünlere dikkat etmeliyiz. Yüz temizliği hem güzellik ve bakımın ilk adımı hem de hijyenik açısından sağlıklı, ışıltılı ve taze bir surat için neler yapmamız icap ettiğini hep birlikte öğrenelim.

yüz temizliği
yüz temizliği

Günde sabah akşam iki kez yüzünüzü yıkayınız. Sabahları yüzünüzü gece süresince biriken sebum ve atıklardan dolayı yüzünüzü yıkamayı unutmayınız. Akşam ise; gün süresince sürülen makyaj ve gün süresince biriken kirlerden dolayı yüzünüzü yıkayınız.

Sıvı sabunlar, jeller hijyen açısından tavsiye edilen ürünlerdir, yalnız içerdikleri etken sabun miktarından dolayı çok yıkandığında tahrişe sebep olabilir.

Geleneksel şekilde uygulanan sabunlar değil de; içinde nemlendirici hususi şekilde hazırlanmakta olan sabunları seçenek etmenizi öneririz. Ayrıca da tonik ve antranjant benzeri ürünlerin cildin yağını alıp kurutma özelliklerinden dolayı pek kullanılması önerilmemektedir.

Cildiniz gün süresince çok yıkamamalısınız. Çünkü cildinizdeki yağ tabakasındaki çok yağ dokusunda azalış ve bulanmaya sebep olacaktır.

cilt temizliği
cilt temizliği

Cildinizi ne oldukça soğuk sebep oldukça çok sıcak su ile yıkayınız. Yüzünüzü yıkarken ılık su ile yıkamanızı tavsiye ederiz.

Genellikle peeling ve maskeler ten temizliği için uygulanan olsa da bunun ten temizliği için rastgele bir ehemmiyeti bulunmamaktadır.

Lipit içermeyen temizleyici losyonlar cildi nemlendirdiği için makyaj temizliğinizde de kullanabilirsiniz.

Göz makyajınızı temizlerken sert ve hırpalayıcı hareketlerden kaçınınız. Göz makyajınızı tam olarak temizlediğinizden güvenilir olun. Kullandığınız pamuk ya da bunlara benzer alternatifler kullanıyorsanız bu tek seferlik bir kullanım olmalıdır. Sürekli temiz olan ürünleri kullanmanızda yarar var.

yüz ve cilt temizliği
yüz ve cilt temizliği

Tek Yorum

  1. Kadın Denince Kadın Denince

    Cilt temizliği kadınların en önem vermesi gereken noktalardan biri. Kimi losyon ile yapıyor kimi doğal sabunla… Bence doğru olanıda nemlendirici doğal sabunlarla yapılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.