Yoğun Çalışanlar ve Öğrenciler Zayıflama | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Yoğun Çalışanlar ve Öğrenciler Zayıflama

Yoğun iş temposu altında mı çalışıyorsunuz ? Spor yapacak fazla vakit bulamıyor musunuz ? Peki ya siz öğrenciler ? Derslerden sınavlardan vakit bulup da yürüyüşe çıkma fırsatınız oluyor mu ? Tüm bu sorulara cevabınız hayır ise çok yoğun tempo altına çalışanlar için ideal bir zayıflama yazısı ile karşınızdayız. Daha önce ki zayıflama hakkında bir çok bilimsel ve bitkisel yazılar yazdık. O yazılara erişmek için buraya tıklayabilirsiniz …
Bu yazıda vereceğimiz küçük ipuçları ile fazla kilolardan kurtulabilirsiniz

Çalışanlar İçin 8 Basit Diyet İpucu

  1. Kahvaltınızı kesinlikle güzelce yapın. Kahvaltınızda yulaf ağırlıklı besinler olursa ve varsa peynirli zeytinli dolu dolu kahvaltı etme imkanınız varsa kahvaltıyı böyle yapın
  2. Masanızda bir litrelik şişe mümkünse de cam şişe olsun ve içinde ( taze salatalık,nane,limon vs parçacıklarıyla dolu su). Şişede ki bu suyu gün içinde mutlaka tüketin ve hatta ikincisini doldurun onu da için.Canınız su içmek istemiyor mu ? !Zorla!Bardak bardak! içeceksiniz , içmek zorundasınız…
  3. Oturduğunuz yerde hareketsiz kalmayın. Devamlı bacaklarınızı hareket ettirin.İmkanınız varsa kollarınızı da oynatın. Arada sırada ofiste-okulda da olsa mutlaka yürüyüşler yapın.
  4. Öğle molalarında fast food denilen hazır gıdalar yerine ev yemekleri yapan mekanlardan yemeğinizi yiyin ya da evden yemek götürebilirsiniz ki bu yöntem en sağlıklısıdır. Yemeklerden yarım saat sonra taze bir elma yemek sizi gün içinde zinde tutacaktır.
  5. Öğleden sonra yani yemekten sonra bir şey yemek var mı ? YOK. Sadece ikinci maddede hazırladığınız suyu içebilirsiniz.
  6. Yoğun çalışma temposundan veya öğrencilikten bazen evde yemek olmayabilir. Yemek yapamayacak kadar yorgunsanız hemen bir fincan yeşil çay için. Bu sizin yorgunluğunuzu hemen alıp sizi rahatlatacaktır.
  7. Hazırlaması pratik yiyecekler hazırlayıp tüketin! Mesela salata ,sebze yemekleri gibi. Akşam saat sekizden  sonra hiç ama hiç bir şey yemeyin.
  8. Detoks suyunu tamamen bitirin. Tekrar hazırlayıp bir miktar daha içebilirsiniz.

zayiflama

Şimdiye kadar sizlere zayıflama konularında ufak tavsiyeler verdik. Şimdi gelelim zayıflamaya yardımcı şifalı bitkilere. Bu şifalı bitkiler ile kilo vermeniz kolaylaşacak. O yüzden yemeklerinizde,salatalarınızda ve çaylarınızda bu şifalı bitkileri kullanmayı ihmal etmeyin. Kırmızı yazılı “şifalı bitkiler” bağlantısına tıklayarak bitkilerin faydalarını ve kullanımlarını öğrenebilirsiniz

Sağlıklı kilo vermek isteyen insanlar, iştah azaltan ve daha hızlı yağ yakımını sağlayan bu şifalı bitkileri tüketiyorlar.

Atkuyruğu bitkisi

Daha çok idrar sökücü etkisiyle bilinse de yağ dokularını parçalamaya yardımcı bu şifalı bitki ayrıca yaraların  daha hızlı iyileşmesine de olumlu etki ediyor. Ama tüm idrar söktürücü bitkilerin bir olumsuz etkisi vardır : O da ; Fazla miktarda tüketilirse böbreklerinize zarar verebilir.
Maydanoz

Maydanoz bitkisi metabolizmayı daha çok hızlandırarak bağ dokusunu kuvvetlendiriyor. Maydanozu çiğ tüketmek ve çayını içmek, vücutta ki ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı tesirli bir bitkisel tedavi yöntemidir.

Adaçayı

Bir çok insan adaçayının zayıflatıcı etkisi artık biliyor. Zayıflamak isteyenler bireyler tarafınca doğal iştah kesici olarak tüketiliyor. Genelde çay olarak tüketilse de yemeklere baharat olarak da eklenebiliyor

Fesleğen

Vücutta biriken fazla suyu daha hızlı bir şekilde dışarı atmaya yardımcı olan şifalı bitkilerden birisi de fesleğendir. Buna ek olarak içerisinde  eter yağların moral yükseltici etkisi de mevcut.

Kekik

Sindirim problemlerini tedavi edici özelliğe sahip ve metabolizmayı hızlandıran etkisi vardır. Hastalığın yaygın olduğu bu dönemlerde bağışıklık sistemini güçlendirir. Yorgunluktan şikayet eden bireylerin yorgunluğunu alır, zindelik verir.

Civanperçemi

Kadınsal hormonların bitkisi olarak da bilinir.Tatlıya karşı isteği yok eder, yemeğin hemen başlangıcında alınırsa tokluk hissi verir. Ağır yemeklere civanperçemi eklenirse tadını hafifletir.

Biberiye

İyi bir sindirimi düzenleyicisidir. Zindelik verir, canlandırıcı etkisi vardır, kan akışını hızlandırır, cildi sıkılaştırıp parlaklık verir. Et yemeklerine daha çok yakışır.

gobek-eritmek-c-20151103071721967

Tere

Vücuttaki yağ yakımını hızlandırır fakat ince yaprakları pişince acılaşmasından dolayı çiğ yemek daha uygundur. İçerisinde onlarca vitamin barındırır.
Sinameki

Kalın bağırsaklarda suyun emilimini engelleyerek doğal müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanılmaması gerekir. Çünkü bağırsaklarda yan etkilere neden olabilir.Bu yüzden idrar söktürücü olan rezene ve nane gibi bitkilerle birlikte tüketilmesi daha uygundur.

Balık otu

Bireyin vücudunun kimyasını hızlandır yani metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler zayıflamaya ek olarak tırnakları güçlendir, saçlara parlaklık katar. Salata ve meyveli içecekler içine ilave edilebilir.

 

Bitkiler hakkında daha çok bilgi için sağda bulunan kırmızı yazıya tıklayabilirsiniz : Şifalı Bitkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.