Yağların Yapılışı ve Yağların Şifaları | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Yağların Yapılışı ve Yağların Şifaları

Şifalı Yağların Yapılışı ve Şifalı Yağların Şifası

Bu yazımızda şifalı yağlar nasıl yapılır ? , şifalı yağların faydaları nelerdir ? gibi soruların cevaplarını arayacağız.

Kına Yağı Yapılışı ve Kına Yağının Faydaları : Halis zeytinyağı içine kına konarak çalkalanır. Bir şişe içine konarak bir müddet güneşe karşı asılır. Bu yağ yaraları iyi eder. İçilirse vücut içinde ki yaraları da iyi eder. Sünnet yaralarına da fayda sağlar.2

Sarımsak Yağı Yapılışı ve Sarımsak Yağının Faydaları : Yüz gram sarımsak , yirmi beş gram hardal, yirmi beş gram karabiber , yirmi beş gram anason ve iki yüz gram kuyruk yağı.

Tüm bu maddelere biraz su ilave ederek bir arada suyu uçana kadar kaynatılıp yağ elde edilecektir. Bu yağın terkibini yapan tartısını altınla verir. En şiddetli olan kemiklerdeki ağrıyı sancıyı giderir. Kambura da iyi gelir. Yani kemikleri yumuşatıyor,ağrılara iyi geliyor. Ağrıyan kaslar bu yağ ile ovulursa iyi eder.

dogal-yaglar-omega-3-ve-6-icerir-ve-serotonin-seviyesinin-korunmasina-yardimci-olur

Lakva Yağı Yapılışı ve Lakva Yağının Faydaları : Yirmi beş gram çörek otu, yirmi beş gram çemen , elli gram susam veya halis zeytinyağı ve yüz gram sıcak su.

Bu maddeler kavrularak kaşıkla ezilecek ve kaynar su üzerine dökülecek, kaynatılmaya devam edilerek suyu buharlaştırılacaktır. Bu yağdan sağır kulağa bir iki damla damlatılırsa kulağı açar , iyi eder , şifa verir. Ama kulak zarı patlamış ise fayda etmez. Bu yağ soğuduktan sonra bir şişeye konarak içine bir badem atılmalıdır. Badem tortuyu dibine indirir ve yağı saflaştırır. Eğer bu yağ imbik ile yapılırsa daha ince ve iyi olur.

Karabiber Yağı Yapılışı ve Karabiber Yağının Faydaları :  Otuz beş gram karabiber , 3 fincan zeytinyağı ve dört yüz elli gram su.

Karabiber ve zeytinyağı , su ilave edilerek kaynatılırsa suyu uçurup yağı elde edilir. Bu yağ soğuktan olan ağrılara iyi gelir. Romatizmal ağrılara sürülürse şifa verir.

Çemen Yağı Yapılışı ve Çemen Yağının Faydaları : Beş yüz gram meyve-maskesiçemen, elli gram çörek otu ve üç yüz gram zeytinyağı.

Hepsi karıştırılıp ateş üzerinde ezilecek ve üzerine kaynar su dökülecek. Su üzerine çıkan yağı kaşıkla alarak temiz bir şişeye koymalı , içinde üç beş tane badem atılarak yağ süzdürülmelidir. Bu yağ kulağa kaçan suyu dışarı akıtır.

Papatya Yağı Yapılışı ve Papatya Yağının Faydaları : Papatya su ile kaynatılır, suyu alınır zeytinyağo katılarak su uçana kadar kaynatılır. Elde edilen yağ papatya yağıdır. Bir şişeye konarak içine bir iki tane badem atılır. Gerektiği zaman kulağa damlatılır. Bu yağ çok soğuk olursa güneş veya sıcak su içinde ısıtıldıktan sonra kulağa damlatılmalıdır.

7 Yorum

 1. Yakınlarında aktar ya da bu tür yağları satan yerler olmayanlar için çok güzel düşünülmüş bir yazı. Teşekkürler…

 2. Özellikle yakınında bu tür yağları satan yerler ya da aktar bulunmayanlar için çok yardımcı olacak bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık

 3. Genellikle aktardan alıp kullanıyoruz ama yapımını da denemekte fayda var. daha önce duymadığım bir bilgi

 4. cinmistik7887 cinmistik7887

  aktarda satılan yağlar genelde pek sağlıklı değillerdir. Çünkü çoğu gerçek olmuyor malesef

 5. cinmistik7887 cinmistik7887

  teşekkür ederiz

 6. Nazli Nazli

  Çilek yagi nasil yapilir yazarmisiniz

 7. Naz Naz

  Çilek yagi nasil yapiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.