Uçuğun Bitkisel ve Tıbbi Tedavileri | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Uçuğun Bitkisel ve Tıbbi Tedavileri

 

Daha önce sizlere uçuğun nedenini ve belirtilerini yazdığımız makaleyi okumalısınız. O yazıyı okuyup uçuk sebeplerini iyi bilmeli, o sebeplerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Belirtilerini de iyi bildikten sonra tedavi uygulamaya hemen geçebilirsiniz. O yazıyı okumak için buraya tıklayınız

Krem biçiminde ki uçuk ilaçları:

Zovirax:

Uçuk tedavisinde kullanılan en etkili ilaçlardandır. Şayet uçuk çıkmadan evvel uçuğun çıkacağını öngörür ve sürerseniz uçuğu önler.  Kısa zamanda tedavi etmenize yardımcı olur. Eczanelerde küçük tüpler şeklinde satılır ve fiyatı yüksek sayılabilecek bir rakamdır. Açıldıktan sonra uzun süre beklediğinde etkisini kaybedebilir .

images (1)

Vectavir:

En kuvvetli uçuk ilacıdır. Zoviraxtan pek bir farkı yoktur fakat etken maddenin ve kullanım oranının farklı olması etkisini attırır. Kuvvetli bir ilaçtır. Zovirax gibi uçuk çıkmadan önce sürülürse uçuğu önleyebilir. Fiyatı en pahalı olan uçuk ilacıdır.

Asiviral:

Piyasada bilinen ve en çok satılan uçuk ilacıdır. Fiyatı çok ucuzdur. Uçuk tedavisinde etkilidir ama tekrarlanan kullanımında virüs bağışıklık kazandığından dolayı etkisini yitirir. Çok kuvvetli bir ilaç değildir.

İbrahim Saraçoğlu Dudak Uçuklamasının Bitkisel Çözümleri

Genel olarak bireylerin 4-5 yaşlarında karşılaştığı rahatsızlıklardan biri olan uçuk, günümüzde bir çok insanın önemli hastalıklarından biri olarak görülmektedir. Türlü yöntemler ile tedavi edilebilen uçuklar, genel olarak uyku sırasında oluşmaktedır. Uçuk tedavisi hususunda bazı uzmanların bazı öneriler sunduğunu söylemek mümkündür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dudak uçuklaması bitkisel çözüm yöntemleri de bunların arasında bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun uçuk için önerdiği yöntemler nelerdir?

Dudak uçuklaması gibi rahatsızlıklarda genel olarak bitkisel yöntemlerle tedaviye ulaştırılmasını savunan Saraçoğlu’nun tedavi aşaması için sunduğu bitkisel yöntemler şöyledir :

Dudak uçuklaması için bitkisel çözüm

–          10 gram meşe kabuğu

–          15 gram kadar ceviz yaprağı

–          3,5 bardak su

Maranki ve Ender Saraç’ın Uçuk tedavisinde ki etkili ve doğal yöntemleri:

Şayet uçuk çıkmışsa ve ilaç/krem kullanarak bağışıklık sisteminizi zayıf düşürmek ve uçuk virüsünün bağışıklık kazanmasını istemiyorsanız uçuğun bitkisel tedavisini uygulamalısınız.. Bu tip durumlarda uygulayabileceğiniz hem  zararı olmayan hem de her daim etkisini koruyan bitkisel yollar mevcuttur.

İlk olarak uçuğun üzerine buz koyun ve ara ara bunu tekrarlayın. Bu uçuğun ağrısını azaltacak ve etkisini zayıflatacaktır.

images (2)

 

Doğal antiviral içeriği olan ve ilaçlarla neredeyse aynı etkiyi gösterebilen, uçuk tedavisinde etkili bir biçimde kullanılan bir diğer yöntem ise “Sarımsak” sürmektedir.

Sarımsakla uçuk üzerine fazla baskı yapmadan masaj yapın ve sarımsağın suyunun her yere dağıldığına özen gösterin. Bunu sık sık tekrarlayın. Uçuğun iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

Not : Bazı hekimler sarımsağın bir etkisinin olmadığını söylese de bazı hekimler ve halk tecrübeleri de sarımsağın uçuk tedavisinde etkisi olduğunu söylemektedir.

Anahtar Kelimeler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.