Tüylenme Sebepleri ve Bitkisel Çözümleri | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Tüylenme Sebepleri ve Bitkisel Çözümleri

Kıl köklerini çıkaran hormonlar halk arasında “erkeklik hormonu” da denilen androjen ismi verilen hormondur. Normalde bu hormonlar kadınlarda daha az seviyede bulunmaktadır. Bu hormonun artışının bir çok sebebi vardır ama her ne sebeple olursa olsun bu hormonun artışında kıl kökleri güçlenir ve tüyler çıkar/gürleşir. Hormonun artış seviyesine göre kılların sayısı ve kalınlığı değişebilir. Kadınlarda bu duruma en çok sebep olan rahatsızlık polikistik yumurtalık adı verilen hastalıkdır. Yumurtlama bozukluğu temelinde gelişen bu olguda yumurtalıklardan fazla oranlarda erkeklik hormonu yani androjen salgılanır ve adet düzensizliğine ilave tüylenme belirtileri oluşur. Kadınlarda ki bu hormon dengesinin bozulmasının tek nedeni tabi ki polikistik yumurtalık hastalığı değildir. Bunun yanında bazı tiroit bezi rahatsızlıkları, böbreküstü ve hipofiz bezi rahatsızlıkları, hormon salgısı yapan kist veya kitleler de kadında tüylenmeye neden olabilirler. Devamlı olarak kullanılan ilaçlarda hormon dengesinde değişmeler yapabilir ve dolayısıyla tüylenme artabilir. Ama bazen hormon dengesinde sorun olmamasına rağmen tüylenme görülebilir. Bunun da nedeni kıl köklerinin çok hassas olmasıdır. Bu çok rastlanan bir durum değildir ama bu kişilerin kıl köklerin en ufak hormon değişikliğine tepki olarak tüy oluşumunu gösterebilir. Peki tüylenme nasıl engellenir ?

Daha önce ” istenmeyen tüylere son  yazımızda istenmeyen tüylerden kurtulmanın yöntemlerini yazmıştık. Bu yazımızda daha farklı yöntemleri inceleyeceğiz.

varis-nedir-belirtileri-tedavisi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Tüylenmeye Kesin Çözüm : Nane Kürü

1 yemek kaşığı taze nane ince ince doğranır. Ağızda bir güzel çiğnenir. Çiğneme bittikten sonra  az miktarda  su içerek naneleri yutun.

Bu kür, 15 gün boyunca her gün yapılır. 15 gün dolduktan sonra bir kaç gün ara verilir. Sonra yine 15 gün bu küre devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu : ” Nane kürü, hormonlarınızın  normal seviyesine gelmesine yardımcı olacaktır.”

İbrahim Saraçoğlu’ndan Tüylenmeye Kesin Çözüm 2 :  Aslanpençesi Kürü

Hormon dengesizliğinden ötürü olan fazla ve istenmeyen tüylenmeyi engellemek için;

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı aslanpençesi koyarak 5 dakika kaynatın. Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yemeğinden önce için.

Bu kür hormonları dengeleyerek, tüylenmeyi önler.

İbrahim Saraçoğlu’nun diğer tavsiyeleri için buraya tıklayabilirsiniz 

 

images (17)Tüylerden Kurtulmanın Bir Başka Yolu 

Yumurtanın sadece akını alın ve üstüne mısır unu ekleyin ve  şeker katınız.

Bu karışımı güzelce çırpın , seri biçimde çırptıktan sonra yüzünüze ve yüz çevresine sürmeye başlayınız.

Tam dolgunluk şeklinde kullanmaktansa emilesi tarzı yüzünüze sürün.

Kurutulması için bekleyin.

Kuruduktan sonra cilt diplerininin tahriş olmamasına dikkat ederek ellerinizin içi avuçlarınızla hafif masaj yapar gibi  yapın.

Tüylerden kurtulmak için bunu 7 günde 3 ila 5 arasında seanslar uygulayabilirsiniz.

 

 

 

2 Yorum

  1. tutu tutu

    İbrahim bey nooolur bana yardım edin,benim bel kalca hatta kalcanin heeer yerinde bacak kök yüz dudakustu yanaklarda kil var,amma artmiyor,benim irsimden olduğunu dusunuyorum,nasil kurtula bilirim bu derdden,nolur cvp yazın,cok onemli,biktim artik kendimden

  2. Onur Onur

    Killarin ustune seyrek cikmasi icin ne yapilmali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.