Tarçın ve Balın eşsiz mucizesi | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Tarçın ve Balın eşsiz mucizesi

tb

İlaç firmalarının hiç hoşuna gitmeyen bir durum bu çünkü “tarçınlı bal” birçok şeye fayda sağlıyor ve tamamen doğal antibiyotik.

Hindistan’da balın tıbbi bir tedavi olarak yanıklarda kullanıldığını ve bu yapılan deneylerle diğer tedavi yöntemlerine göre %97 oranında başarılı sonuçlar getirdiği saptanmıştır.

Tarçınlı bal kanserden, kilo vermeye, kalp hastalıklarına, kış mevsiminde soğuk algınlığına, cilt hastalıkları gibi bir çok hastalığa tedavi olduğunu bilmenizde fayda var.

Basit tarçınlı bal tarifi :  İlk olarak bir bardak suyu kaynatıp sıcak suyun içerisine tarçın koyun ve demlenmeye bırakın. hafif soğuduğunda balı ekleyin. Kaynar suya bal kesinlikle koymayın çünkü sıcak su balın enzimlerini öldürüyor. Su oda sıcaklığına geldiğinde tarçının iki katı kadar bal ilavesinde bulunun..Yatmadan bardağın yarısını için ve diğer yarısını ertesi güne bırakıp sabah tüketebilirsiniz.

Kalp Hastalıkları Tedavisi için öneriler..

Toz tarçın ve balı sabahları kızarmış ekmeğe sürüp yerseniz kolsestrolü düşürür ve muhtemel kalp krizi riskini azaltır. Tarçın ve balın düzenli kullanılması kalp ritim problemlerinide düzelttiği belirtiliyor.Yaş ilerledikçe damar tıkanıklıkları görülme riski artıyor ve bunun tedavisinde de düzenli tarçınlı bal kullanımının tıkanan atar damar ve toplardamar esneklikliklerini yeniden açıp canlandırıyor.

İdrar Yolu Enfeksiyonu İçin öneriler.

İki kaşık toz tarçınla birlikte bir kaşık balı hafif sıcak suda karıştırarak içtiğinizde idrar yolundaki mikroplar ölür.

Kolestrol için Öneriler

İki kaşık bal ve üç kaşık toz tarçından oluşan çay kolestrol hastasına içirildiğinde iki saat içinde etkisini gösterir ve kandaki kolesrtol oranında %10 gibi bir azalma görülür. Günde üç kez bu tedavi yöntemi uygulanırsa Kronik kolestrol bile tedavi edilebiliyor.

Soğuk Algınlığı için Öneriler…

Malum kış aylarında en çok rastlanan sorundur soğuk algınlığı. Bunun için bir yemek kaşığı ılık bal çeyrek yemek kaşığı kadar toz tarçınla karıştırlıp yenilirse üç günlük tekrarlamadan sonra soğuk algınlığının tedavi edildiği görülmüştür.

Boğaz Tahrişi için ballı tarçın

Tarçınlı bal boğaz tahrişlerinde ve boğaz ülserinde kökünden tedavi yöntemlerinden birisidir.

Gaz sancısı için bal

Japonya’da ve Hindistan’da yapılan doktora araştırmaları gösteriyor ki tarçınlı bal midede biriken gazları önlüyor.

Bağışıklık Sistemini güçlendirmek için.

Günlük olarak tüketilen tarçınlı bal bağışıklığınızı güçlendirip vücudu baktari ve virüslere karşı çepeçevre sarıp koruduğu gözleniyor. Balın düzenli kullanılması akyuvarları güçlendirip bakteriyel ve virüsel hastalıklara karşı yüksek direnç sağlıyor.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.