Sırt ve Bel Ağrıları Nasıl Geçer | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Sırt ve Bel Ağrıları Nasıl Geçer

Bu yazımızda başta sırt ağrıları olmak üzere eklem ağrısının nedenleri, eklem ağrısı nasıl geçer, eklem ağrısına ne iyi gelir, sırt ağrısı nedenleri, sırt ağrısı nasıl geçer, sırt ağrısına ne iyi gelir,bel ağrısı nasıl geçer, bel ağrısına ne iyi gelir gibi konuları konuşacağız.

Haber-Gorsel

 

Uzmanların söylediklerine göre sırt ağrısının nedenleri olarak bir çok etken vardır. Bunlar : duruş bozukluğu, stres yapma, yaşlılık, gebelik, incinme vs sayılabilir. Son araştırmalara göre sırt ağrısı en çok gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Sırt ağrısından kurtulmak için öncelikle duruşumuzu düzeltmeli ve doğru bir şekilde oturmalıyız, eğilmeyi beli kırarak değil dizleri kırıp çömelerek yapmalıyız. Omuzlar öne çökük durmamalıdır. Devamlı olarak omuzlarınızı arkaya doğru itmeli, karnınızı ise çekmelisiniz. Bu hareketle vücut ağırlığınızı kemik ve kaslara dengeli olarak dağıtmış oluyoruz.  Bu durumlara dikkat edilmediği taktirde sırt ve eklem ağrısı kronik hale gelebilir. Ayrıca oturma esnasında bacak bacak üstüne atmak , hem sırtın duruşunu bozar hem de bacaklarda ki kan dolaşımını azaltır. Fazla ağırlık taşımanın da sırt ve eklemlere zarar verdiği, incittiği ve ağrıya sebep olduğu bilinmektedir. Ağırlık taşımanız gerekirse bunu iki elinize eşit ağırlıklara bölerek taşıyın. Çanta kullananlar için sırt veya kol çantası yerine omuzdan çapraz bağlanan çantalar tavsiye edilmektedir. Ayrıca küçük çocukların yüz üstü yatıp ders çalışmaları önlenmelidir.

Sırt ağrısının nedenleri ve eklem ağrısının nedenleri konusunda gerekli bilgileri verdiğimize göre şimdi sırt ağrısı nasıl geçer , eklem ağrısı nasıl geçer, bel ağrısı nasıl geçer, bel ağrısına ne iyi gelir bunları öğrenelim.

Öncelikle halk arasında “belin mi ağrıyor, yat dinlen geçer” inanışı çoğu zaman sizi yanıltabilir. Sırt ağrılarının yatarak geçmeyeceğini Prof. Dr. Ömer Faruk Şender belirtmiştir. Hatta uzun süre yatan hastalarda kas zayıflaması gibi olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Sırt ağrısı, bel ağrısı ve eklem ağrılarının en etkili çözümü egzersiz yapmaktır. Bu egzersizler uzman kontrolünde yapılmalıdır. En sık kullanılan yöntem ise yüzme ve yürüyüştür. Aynı zamanda yatağınız kalçalarınızı ve omuzlarınız rahatsız etmeyecek kadar rahat olmalıdır.

Bu ağrıların pek fazla bilinmeyen bir nedeni daha vardır. Bu da böbrek taşı ağrılarıdır. İnsanlar çoğu zaman böbrek taşı ağrılarını sırt veya bel ağrısı sanabilmektedir. Hal böyle olunca bireyler istirahat ederek ağrılarının geçeceğini düşünebilirler. Bu nedenler bu tür ağrılar yaşandığında bir hekime başvurmak önemlidir.

Bel Ağrısından Kurtulmanın 9 Doğal Yolu

Bel Ağrısı Nasıl Geçer , Eklem Ağrısı Nasıl Geçer, Sırt Ağrısı Nasıl Geçer, Bel Ağrısına Ne İyi Gelir, Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir, Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir

Akupunktur : Akapunktur, gerçek uzmanları tarafından yapıldığı taktirde ağrılara gerçekten iyi gelir.

Masaj Terapi : Ağrılara fizik tedavi uzmanları tarafınca uygun görülen masaj yöntemleri ve egzersizleri yapıldığı taktirde ağrıları kısa sürede geçirecektir.

Karyopraktik : Bel ağrısı şikayetlerinde en sık kullanılan yöntemlerdir. Hekimler tarafınca uygulanabilmektedir.

Vitamin D : Kronik kas ve eklem ağrılarının sebebi D vitaminin eksikliği olabilir. Bu nedenle D vitamini yeteri miktarda alınmalıdır.

Anti-İnflamuar Bitkiler: İltihaplanmayı önleyici şifalı bitkiler kullanılarak ağrılardan kurtulunabilir. Bu bitkiler ;beyaz söğüt kabuğu, şeytan pençesi gibi …

Magnezyum : Magnezyum, insan vücudunda en çok bulunan dördüncü mineraldir. Eklem,kas ve kemikler için vazgeçilmez olan magnezyum yeteri kadar alınmaz ise ağrılara neden olabilmektedir.

Bel Ağrısı Egzersizleri, Sırt Ağrısı Egzersizleri, Eklem Ağrısı Egzersizleri 

Anahtar Kelimeler

15 Yorum

 1. Burak Yaman
Burak Yaman

  Bence doğal rengi bir bayana daha güzel yakışır. Bir erkek olarak doğal kalmasını öneririm 🙂

 2. didem gültekin
didem gültekin

  Bronzlaşmak iyi güzel ama bir an önce kararacam diye tatile gider gitmez güneşi vücuda dayamamak lazım. Koruyucu kremler vb kullanmadan doğrudan ve uzun süre güneşe maruz kalmak sonu acılarla geçen deri soyulmalarının yanı sıra cilt kanserine kadar götürüyor.

 3. Yaşar Çiçek
Yaşar Çiçek

  Gayet guzel anlatim olmus bunlari yapacak olanlar olumlu sonuc alacaktir tesekkurler.

 4. recep akbulut
recep akbulut

  Harika bir yazı

 5. olcay Eren
olcay Eren

  aslında bitkisel tedaviler de önemli ama tıbbi tedavileri de yabana atmamak gerekiyor.

 6. Çağrı Fidan
Çağrı Fidan

  Sitede içerikte güzel tasarımda güzel, Başarılar dilerim.

 7. Koray Serdar
Koray Serdar

  hocam 25 yaşında pko hastasıyım uzun süren ilaç tedavisinden sonra evlilikten sonra bıraktım soğan kürüne başladım fakat bu 8. günüm hiç bi damla akıntı yok :(( benim kistlerime etki mi etmior acaba tam dediğniz gibi uyguluyorum hiç aksatmadan ve 4 ay 10 gün süreyle uygulamak istiyorum.bu soğan kürünün etki etmediği hastalar var mı?

 8. mustafa Kılınçarslan
mustafa Kılınçarslan

  Gerçekten Başarılı ve yararlı bir site . Böyle siteler gerekli paylaşım için çok teşekkür ederim .

 9. fatma tekten
fatma tekten

  Kaliteli bir paylaşım, yazılarınızı takip ediyorum yararlı faydalı paylaşımlar.

 10. Alpcan Kanbie
Alpcan Kanbie

  En kısa zamanda bir maddeyi uygulamayı düşünüyorum,ne varsa şifalı bitkilerde var.

 11. Atakan Manduz
Atakan Manduz

  Çok teşekkürler,yararlı bir makale sonuna kadar okudum 🙂

 12. nazım esen
nazım esen

  İyi hoş doğal tedaviler veriyorsunuz , bu devirde doğal şifalı bitkiler bulmak pek kolay değil ama .

 13. Buse Arıkan
Buse Arıkan

  Raf ömrünü uzatabilmek adına aldığımız bu kadar kimyasal dışında sağlığa önem veren sitelerin artış göstermesi gerçekten sevindirici. Kolay gelsin, başarılar

 14. Semih Can Ünlü
Semih Can Ünlü

  Siteniz sayesinde 3 kilo verdim. Sağlık adına neredeyse herşeyi bulabiliyorum. Kilo verme ve zayıflama konusunda çok iyisiniz.

 15. Samet AYDIN
Samet AYDIN

  İyi hoş doğal tedaviler veriyorsunuz , bu devirde doğal şifalı bitkiler bulmak pek kolay değil ama .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.