Sinüzitin Bitkisel Tedavileri | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Sinüzitin Bitkisel Tedavileri

 Daha önce Sinüzit nedir, sinüzitin belirtileri nelerdir, kronik sinüzit tedavisi, akut sinüzit tedavisi, sinüzit nasıl geçer, sinüzit ağrısı nasıl geçer, sinüzite ne iyi gelir, sinüziti ne arttırır, sinüzit artma sebepleri, sinüzit bitkisel tedavisi konularında yazı yayınlamıştık. O yazıya yanda ki kırmızı yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz : Sinüzitin Tanımı, Nedenleri, Belirtileri 

Ahmet Maranki Sinüzit Bitkisel Tedavi Kürleri

1) Sarımsak ve soğan saf tabii antibiyotikler olarak kabul görür. Sarımsak soğana nazaran daha kuvvetlidir. Her gün en az bir tane sarımsak çiğneyip yutulması sağlık için önerilmektedir. Yapılan pek çok araştırmada sarımsak ve soğanın antibiyotik tesiri kanıtlanmıştır. Bundan dolayı sinüzite de çok yararlı olacaktır

2) Sinüzit için en şifalı bitkilerden birisi okaliptusdür. Burnunuzun iç kısmına sabah ve  akşam olmak üzere günde iki kez okaliptüs yağı sürerseniz veya okaliptus yağı ve nane yağını karıştırılıp alın ve başın üst kısmı ovarsanız sinüzite çok faydalı olacaktır.

ön

İbrahim Saraçoğlu’nun Sinüzitin Bitkisel Tedavisi İçin Yorumları 

Doktor Saraçoğlu davetlisi olduğu bir televizyon programında sinüzite hangi bitkilerin iyi geldiğini açıkladı.

Sinüzit Ağrısını Geçiren Kür :

Yarım litre suyu bir kapta kaynatın. 3 çorba kaşığı kurutulmuş doğal kır papatyasını (büyük papatya olmaz) kaynayan suya atın.

Uygulanışı :

Başımızı bir havlu ile kapatarak, yüzümüzü bu şifa kaynağının buharına tutuyoruz ve  burnumuzdan nefes alıp veriyoruz.

Bu uygulamayı yaklaşık 4-5 dakika uyguluyoruz. Bu süre bittikten sonra yarım saat ara veriyoruz ve  yeniden dört-beş dakika aynı biçimde başınızı havlu ile kapatarak uyguluyoruz.

Ertesi gün aynı şekilde “uygulama+mola+uygulama” biçiminde tekrarlayın

Akıntının gelmeye başladığı zamanlarda 3 gün uygulamaya ara verin.Papatya kürünün Sinüzitin tamamen kuruyana kadar uygulanması önemlidir. Papatya kürü uygulamasının yarım bırakılırsa sinüzit tekrarlayabilir.

 

Tüm bu yazılı bitkisel tedavileri bir de Saraçoğlu’nun ağzından dinleyelim :

 

Sinüzit İçin Soğan Çorbası Tarifi

Prof. Dr.Ahmet Maranki bir de sinüzit hastaları için soğan çorbasını önemli öneriyor. Sinüzite çok yararlı bir çorbadır diyen Dr. Maranki şifalı soğan çorbasını sinüzit hastaları belli bir süre her gün içmeye özen göstermelidir diye ekliyor. İşte sinüzit soğan çorbası tarifi:

sinuzit

Malzemeler:

* 4-5 adet orta boy soğan,
* 4-5 diş sarımsak,
* 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı,
* 1-2 yemek kaşığı nişasta,
* 4-5 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri,
* 1-1,5 litre su.

Yapılışı:

İncecik piyaz biçiminde doğranmış soğan ve sarımsak zeytin yağında kısık ateşte kavrulur. Su eklenip kaynamaya başladığında su ile çözünen nişasta, çorbanın içine eklenir. İki dakika bu biçimde kaynayan çorbanın üstüne rendelenmiş kaşar ilave edilerek içilir.

Anahtar Kelimeler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.