Sıkı kalçalar için 7 hareket (videolu) | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Sıkı kalçalar için 7 hareket (videolu)

Reklamlarda çıkan ve gerçeği yansıtmayan zayıflama-sıkılaşma-kilo verme ilaçlarını kullanmayın. Sıkı kalçalar için basit egzersizler yapın. Sımsıkı kalçalara sahip olmak her kadının isteğidir. Bunun için yapmanız gereken 7 hareket var. Evet sıkı kalçalara ve bacaklara sahip olmak için sadece yedi hareket yeterli. Peki bu kalça sıkılaştırma hareketleri neler ? Seksi kalçaların sırrı çözüldü.  Sizde bugünden itibaren sıkı kalça hareketlerine başlayın… Sıkı kalça egzersizleri-hareketleri videosu en alttadır.

Geriye tekme hareketi

Bu kalça egzersizi ile yaparak sıkı kalçalara sahip olabilirsiniz..İki dirseğinizi ve iki dizinizi 90 derece açı yapacak şekilde bükün. Elleriniz ve dizleriniz üzerinde durun. Dizinizin açısını değiştirmeden aşağıda ki pozisyona getirerek bir bacağınızı yukarı doğru uzatıp geriye tekme atıyormuş gibi yapın.

fft22_mf1195358

Bank pozisyonunda kalça egzersizi

Elleriniz ve 90 derece açıyla kırdığınız dizleriniz üzerinde yerde pozisyon alın. Bir dizinizi yerden oynatmadan ve bacaklarınızın açısını bozmadan diğer bacağınızı yana kaldırın.

fft22_mf1195359

 

Bank pozisyonunda bacak yana açış

Yerde elleriniz ve dizleriniz üzerinde bank pozisyonunda durun. Bir bacağınız 90 derecelik bir açıyla dizden bükülüyken, diğer bacağınızı dizinizi bükmeden açık bir şekilde tam yanınıza doğru uzatın.

fft22_mf1195360

Yatarak kalça kaldırma

Ayak tabanlarınız yerde, kollar yanlarda, sırtüstü uzanın. Nefes verirken vücudunuzu kuyruk sokumundan başlayarak kaldırın. Karın ve kalça kasları sıkı olmalı ve vücudunuz omuzlarınızdan dizlerinize kadar düz bir çizgi çizmeli. Nefes alın, verirken sırt omurlarından başlayarak gövdenizi yere indirin.

fft22_mf1195361

 

Bir bacak havada omuz köprüsü

Ayaklar yerde, kollar yanlarda sırtüstü uzanın. Karın ve kalça kaslarınızı kasarak gövdenizi yerden kaldırın. Vücudunuz omuzlarınızdan itibaren dizlerinize kadar düz bir çizgi çizmeli. Bir bacağınızı vücut hizasında havaya kaldırın. Bacağınızı indirip diğer bacağınızla egzersizi tekrarlayın.

fft22_mf1195362

 

Geriye bacak itme

Egzersiz bandını bağlayıp ellerinizle tutun ve ayağınızdan geçirin. Bir diziniz yerde, bandın bulunduğu bacağı geriye doğru itin. Bacağınız kalçanız ve sırtınızla düz bir çizgi oluşturacak şekilde uzasın. Dizinizi büküp bacağı öne çekin, sonra tekrar geriye itin

fft22_mf1195363

Yatarak yukarı bacak itme

Yere sırtüstü uzanıp ellerinizi belinizin altına doğru uzatın. Ayaklarınızdan biri yerde; diğerini havaya kaldırırken vücudunuzu da yukarı doğru itin. Bu arada omuzlarınızı yerden kaldırmamaya dikkat edin.

fft22_mf1195364

 

Sıkı kalçalar için hareketler bunlar…

Tek Yorum

  1. […] […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.