Sıkı Bir Karın İçin Yapılması Gereken Spor Hareketleri

İşte yaz gelmeden yapmanız şart olan egzersizler sizin karşınızda. Daha sıkı bir karına kavuşmak ve göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız size yapmanız şart olan egzersizleri sıralayalım..

Yürüyüş:

Sağlık için mühim olan yürüyüş sıkı bir karına kavuşmak içerisinde birebir. Günde yarım saat kadar yürüyüş sıkı bir karına kavuşmak için yeterli. Ancak yapmanız gerekenler benzer gidişatta ve dik şekilde yürümeye itina göstermek. Böylelikle göbeğiniz daha ivedi erimesine muavin olursunuz.

yürüyüş yaparak spor
yürüyüş yaparak spor

Mekik;

Günde 20 mekik göbeğinizi eritmede size muavin olacaktır. Ancak mekik çekerken yüzünüzün tavana bakmasına itina göstermelisiniz. Çünkü yüzünüz tavana dönükken boynunuza ve ensenize baskı yapmamış olursunuz. Mekik hareketi karın bölgenizdeki kaslarınızı giderek kuvvetlendirerek, yağ dokusunu hareketlendirip göbek yağlarının erimesini sağlar.

Mekik hareketleri
Mekik hareketleri

Esneme Hareketleri:

Sabahları uyandığımız da yaptığımız esneme haraketlerinin aynısını yapıyoruz. Bunları yaparken göbeğimizi birazcık yukarıya kaldırarak en oldukça genişleyen gerilen bölgenin göbeğimiz olmasını sağlıyoruz. Daha sonrasında sırt üstü yatıp kollarınızı başınızdan yukarıya uzatın ve ellerinizle ayaklarınız içinde kalan bedeninizi olabildiğince esnetin bu arada göbeğinizi havada tutmaya çalışın.

esneme hareketleri
esneme hareketleri

Sopalı Hareketler:

İki kollarınızı açıp uzun bir sopayı omuzlarınıza koyarak sağa sola kendinizi çevirerek yapıyorsunuz. Bu biçimde 150 kez sağa ve sola doğru dönün. Bu sizin göbeğinizi erittiği benzeri belinizi de inceltecektir. Bu egzersizi yaparken ayaklarınızı birleştirmeye itina göstermeniz yeterli. Bu egzersizi günde bir defa yaptığınızda göbeğiniz ve belinizde oldukça mühim bir adım atmış olacaksınız.

sopalı spor hareketleri
sopalı spor hareketleri

Yoğurt: Karın şişliğine sebep olan bakterileri yok eden yararlı bakteriler üretir.

Yeşil Çay: Vücudun kalori yakışını hızlandırır. Ayrıca yağları da eritir.

Turunçgiller: Yağların yüzde 30 oranında daha süratli yanmasını sağlar.

Limon: Çoğu sporcunun kısa müddette kilo vermek için tükettiği limon sizler için de oldukça yararlı olacaktır.

Tahıllar: Tahıllarda bulunan lifler, hem tokluk hissi verir hem de vücuttaki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlar.

Muz: Potasyum oranı yüksek olan bu meyve vücutta tokluk hissi yaratır.

Sıkı Bir Karın İçin Yapılması Gereken Spor Hareketleri
Sıkı Bir Karın İçin Yapılması Gereken Spor Hareketleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir