Şeker Hastalığının Bitkisel Tedavisi

ŞEKER HASTALIĞININ BİTKİSEL TEDAVİLERİ 

1-  Yüz gram mahlep toz yapılır,günde üç tatlı kaşığı yutulur.

2-  Ellişer gram semiz otu tohumu,marul tohumu ,kabak çekirdeği . Bu maddeler bal ile macun yapılır ,birer kaşık yutulur. Üzerine birer bardak peynir ve arpa suyu içilir.

3-  Ekşi inek ayranı bir bez torbaya konarak suyu süzülür.Elde edilen sudan günde üç defa birer bardak içilir.

4-  Nane suyu içilmelidir.

5-  Marul yenilmelidir. Deve sütü,kabak suyu,salatalık suyu,ekşi nar suyu,erik suyu ve ekti dut suyu gibi içeceklerden içilmeli.

6-  Arpa unundan yapılmış gıdalar yenilmelidir.

7-  Birer kaşık marul tohumu içilmelidir. Nar çiçeği kaynatıp içilmelidir.

8-  Aç karnına birer tane rafadan içilmelidir.

9-  Birer bardak süt içilmelidir.

10- Yemek aralarında birer kaşık mahlep tozu yutulmalıdır.

11- Birer tatlı kaşığı günlük yutulmalıdır.

12- Yirmi beşer gram gül kurusu, kilermeni,nar çiçeği ve hindistan cevizi. Bu maddeler toz yapılarak bir kavanoza konur. Yemeklerden sonra günde üç defa bu maddeden bir kaşık alınarak bir bardak sinirli yaprak suyu ile yutulur.

13- On gram sinameki,beşer gram hardal,kimyon,anason,kişniş ve çörek otu , on beş gram muşmula yaprağı , yirmi gram karabaş otu. Hepsi bir arada kaynatılıp içilecek. Önceleri sabah akşam birer kase bir kaç gün sonra sabahları birer su bardağı, daha sonra birer çay bardağı , daha sonraları birer kahve fincanına indirilmelidir.Eğer içilen miktar sizi ishal ederse sinamekinin miktarı biraz azaltılır.Bundan sonra bir ay içmeyi bırakılmalıdır. İkinci ay başında üç gün içilmeli, on gün bırakmalı ve böyle devam etmeli. Üçüncü ayda ise on beş günde üçer veya dörder gün içilmeli, dördüncü ayda ise üç gün içilip bir ay içilmemelidir. Böylece devam edilmeli asla bırakılmamalıdır.

14- Şeker hastalığı mide bozukluğundan karaciğer bozukluğundan olur. Karaciğerin bir hastalığı da şeker hastalığıdır. Kekik-tarçın kaynatılarak içilir.

15- Mahlep havanda dövülür,günde üç tatlı kaşığı içilir.

16- Üç gram sarı sabır , 2,5 gram sarı sakız , on beş gram anason ve 9 gram hardal. Bu ilaçların her biri sabahları aç karnına ayrı ayrı içilmeye devam edilirse,bu hastalıktan şifaya kavuşturur.

17- Beş gram sarı sabır ve on gram susam . İkisi toz haline getirilerek sabahları aç karnına içilir. İshal fazla olursa içilen ilacın etkisi azaltılır.

18- Böğürtlen kökü kaynatılır,birer bardak içilir.

 

Şeker hastalığı ciddi bir hastalıktır. Şeker hastalığında istenmeyen durumlarda en kısa sürede hekiminize danışın. Şifalı bitkiler ile hazırlanmalıdır.Doktorunuzun onaylamadığı hiç bir bitkisel tedaviyi uygulamayın.

Anahtar Kelimeler

5 Comments

  1. sevcan sasi 29 Aralık 2014
  2. özkan ak 29 Aralık 2014
  3. süleyman furkan özdemir 29 Aralık 2014
  4. Çağrı Çağlayan 29 Aralık 2014
  5. Yunus Emre Gül 29 Aralık 2014

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir