Sağlıklı ve Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Sağlıklı ve Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Olduğundan daha genç görünen, sıhhatli bir cilde haiz olmak için neler yapmalı, nelerden ırak durmalı ?

Sağlıklı ve Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler
Sağlıklı ve Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Kahverengi lekelerden nasıl kurtulabilirim ?

Cilt lekelerinin en mühim sebeplerinden biri güneşin zarar veren ışınlarına maruz kalmak. Sonbahar ten lekelenmelerinin en yoğun yaşandığı dönem. Yaz-kış kesinlikle güneş savunma faktörüne haiz bir krem kullanın ve antioksidan içeren bir serumla cildinizi yenileyin. C vitamini benzeri antioksidan içeren kremler güneşin zarar veren tesirlerini nötralize eder.

Akne sebep oluşur ve iyi mi tedavi edilir?

Ciltteki yağ bezlerinin iltihaplanması ve çok sebum üretilmesi neticesi gözeneklerin tıkanması aknelerin başlıca sebepleri arasında. Akne rehabilitasyonu için kesinlikle bir uzmana danışın, sebebiyse bu rehabilitasyon insana özel. Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için imal edilen ve ciltteki yağ imalatını dengeleyici temizleyicileri, yağsız nemlendiricileri seçenek edebilirsiniz. Cildinizi tahriş edici temizleyicilerden ve asit oranı yüksek ürünlerden ırak durun.

sağlıklı cilde sahip olmak
sağlıklı cilde sahip olmak

Yüz maskesi alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Yüz maskeleri ten tipine nazaran seçilmeli. Kızarma ve lekelenme problemi olan bir cildiniz var ise kesinlikle bir uzmana danıştıktan sonrasında surat maskesi kullanın. Maske yalnız temizlenmiş cilde sürülür. Maskenizi çıkarırken yüzünüzü tahriş edecek metotlardan kaçının ve göz altına netlikle sürmeyin.

Cildim çok yağlı, ten bakımını iyi mi yapmalıyım?

Cilt temizliğinin tertipli yapılmaması cildinizi yağlandırabilir fakat bunun sebebi kimi zaman de metabolizmanın bozulması, balanssız beslenme ya da hormonal sorunlardır. Sabah-akşam yağ ve makyaj artıklarının temizlenmesi ve peeling oldukça önemli. Siyah noktaların oluşmaması için sabun kullanmayın, cildinizden kolayca arınan temizleme jellerini seçenek edin ve yağlı ciltler için hazırlanmakta olan nemlendiricileri kullanın.

varisten korunma

Kuru cilde nasıl bakım yapmalı ?

Yaşlandıkça cildin tabii yağ ve rutubet balansı azalır. Aşırı stres ve irritasyon da bu süreci hızlandırır. Retinol içeren ürünleri bir haftadan çok kullanmayın. Cildinizi yoran peeling’lerden ve maskelerden ırak durun. Peeling ve maskeleri haftada bir kereden çok kullanmak cildinizi susuz bırakır. Cildiniz kuru ise yeteri kadar nemli değildir. Serumlar ve hyaluronik asit içeren nemlendiriciler cildinizin gereksinim duyduğu nemi kazandırır.

Yaşlanmanın ilk emareleri aynı depremler ya da su baskın felaketleri benzeri hiç bir emare vermeden bir gün kapınızı çalabilir ve o gün cildini/in ışıltısını yitirdiğini, lekelendiğini ya da derin kırışıklıklarla dolduğunu ayrım edebilirsiniz, cildiniz de sizinle birlikte yaşlanır fakat bu konu için takıntılı olmanıza gerek yok. Cildinizi tanımak ve yaşınıza nazaran doğru bakımı uygulamak yeterli.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.