Saç dökülmesine karşı doğal yöntemler | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Saç dökülmesine karşı doğal yöntemler

Saç dökülmesine karşı doğal yöntemler revaçta yani kastettiğimiz bitkisel ilaçlar. Bu çözümler dökülmenin önüne geçmek için ve en azından dökülmeyi azaltmak için işe yarıyor. Bu tarz doğal yöntemleri kullanırken doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. İşte doğal ürünler kullanarak saç dökülmesinin önüne geçmenin ipuçları:

Sağlıklı saç için 6 bitkili formül

Aktara girdiğimiz zaman bir çok çeşit bitkiler görüyoruz. Hangisinin saçlarımıza faydalı geldiğini iyi bilmek gerekiyor. Çünkü yanlış kullanılan doğal bitkiler daha çok saçlarımızın dökülmesine sebep oluyor.

Bu doğal otlardan bir tanesi kırkkilit otu yani at kuyruğu bitkisi kullanılıyor. İçerisinde silisyum dediğimiz bir madde var. Bu madde saçlarımız için çok önemlidir. Nasıl bir bina için çimento gerekiyorsa saçlarımız için de silisyum o kadar önemlidir.

1-Formülümüzü hazırlarken kırkkilit otundan bir tutam ekliyoruz.

2-Bir diğer doğal bitkimiz ısırgan otu. Hücre yenileyici özelliği bulunan ısırgan otundan bir tutam ekliyoruz.

3-Daha sonra biberiye otundan bir tutam ekliyoruz.

4-Daha sonra yeşil çay var. Yeşil çay genelde içilir ama saçlarımız için güçlü bir antioksidan olduğu için saçlarmıza kullanabiliriz. Yeşilçay saçlarımızdaki kan dolaşımını hızlandırır. Bu da bizim yeni ve daha kalın saçlara sahip olmamızı sağlar. Bir tutam da yeşilçay ilave ediyoruz.

5-Sırada ise şerbetçi otu var. Şerbetçi otunun kan dolaşımı hızlandırıcı özelliği var. Kan varsa can vardır. Bir tutam da şerbetçi otu ilave ediyoruz.

6-Daha sonra bu karışıma 200-250 gram kadar sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamış su ilave ettikten sonra üzeri kapalı şekilde soğuyana kadar bekliyoruz. Ve daha sonra bunu süzeceğiz. Süzdükten sonra içerisine 1 tatlı kaşığı kadar doğal elma sirkesi ilave ediyoruz. Bu karışımı haftanın 2-3 günü banyo öncesi saçlarımıza uygulayabiliriz. 1 saat bekledikten sonra yıkayabiliriz. Bu karışıma kullanılan lavantanın da saça ayrı bir faydası var. Bitten korunmak için lavanta yağını ilave edebilirler. Lavanta yağını aktarlardan alabilirsiniz. Şampuana da karıştırabilirsiniz. Bitlerden kurtulmak için de çocuklarımızın kulak arkasına lavanta yağı ile masaj yapabiliriz.

 

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.