Mide hastalıkları | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Mide hastalıkları

Bu yazımızda genel mide hastalıkları, midede hazımsızlık, mide iltihabı, mide kanaması, mide egzaması, mide kuvvetlendirme, mide rahatsızlığı, mide yanması, mide zafiyeti konuları hakkında özet bilgiler alabilirsiniz. Daha sonra ki günlerde ayrıntılı olarak anlatacağız.

 Mide Hastalıklarının Bitkisel Tedavisi  :

1- Mide Gevşemesi ve Düşmesi : Mazı ve ayva yenecek , bamya yenilmeyecektir.Midenin istediğini vereceksiniz. Lokman efendi buyuruyor ki : “İsteksiz yemek yiyeceğine o yemeği köpeğin önüne at daha iyidir”. Paygamber Efendimiz diyor ki : “Hastanın istemediği şeyi yedirmeyiniz, Allah onu yedirir, içirir” buyuruyor. Hz. Aişe validemiz :” Bir zaman çok hastalandım ne istersem vermezlerdi, bir gün evde kimse yoktu canım su istedi, hemen sürüne sürüne gittim. İçebildiğim kadar su içtim. Dönerken ayağa kalktım yürüyerek yatağıma geldim ve öyle terledim ki ter yatağın altına geçti, bende hastalıktan kurtuldum.” diyor.

2- Mide İltihabı : Kabak içine sirke konur , pişirilir ve yenir.

3- Mide Zafiyeti, Hazımsızlık : Sumak, kimyon, ikisi karışacak sabahları ekmek ile yenecektir. Kekik, kimyon, karabiber, hardal, karanfil, safran ve sakız mayalı hamur bunlardan çorba yapılarak içilirse insan yemeğe doymaz.

4- Mide Çıbanı-Ülser :  3 gram udihindi, yarım finsan zeytinyağının içinde toz yapılarak karıştırılır, aç karnına içilirse ülseri iyileştirir. Bu ilaçla bir çok kişi sağlığa kavuşmuştur.

5- Mide Gazı : Gaz yapan yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Havlıcan kaynatılarak şekerle birlikte çay gibi içilmeli.Bir limon kabuklarıyla beraber 4-5 parça yapılarak yarım kilo suda bir bardak kalana kadar kaynatılacak ve ertesi sabah limonları yenecek, üzerine suyu içilecek.

6- Kabız : İnciri , anasona batırıp bir süre yenilmeye devam edilmelidir.

7- Mide Yanması :  Günlük yutulacak. Bal şerbeti içilecek. Andız kökü, kavak ağacı yaprağı onar gram kaynatılıp içilecektir.

8- Kusma : Mide yemeği kabul etmeyip kusarsa , bu bir hastalık belirtisi olabilir.Eğer bu hastalık safradan olusursa ; 1, 5 gram sumak 1, 5 gram kimyon 1, 5 toz haline getirilerek soğuk su ile içilmelidir. O hastalığı giderir. Bunu içtikten iki saat sonra çorba yapılır  ve üzerine nane eklenerek bir kaç kaşık çorba içilmeli. Bu çorba içilmesiyle birlikte mide hazım etmeye başlar.

Bir kaç mide hastalığına iyi gelen bitkisel tedavileri sizinle paylaştık. Bu hastalıkların ayrıntılarına daha sonra ki günlerde gireceğiz. O zaman ki yazılarımızı da takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Şifalı Bitkiler ile Sağlık ve Güzellik dileriz

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.