Kol Saati Sağlığa Zararlı Mıdır? | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Kol Saati Sağlığa Zararlı Mıdır?

Kol Saati Sağlığa Zararlı Mıdır?

Dünya günden güne değişmeye devam ederken, insanlar sürekli gelişim halinde. Değişen hayatlar, hayatımıza yeni giren aletler; olup biten her şey. Son zamanlarda işlevinden çok görüntüsüne önem verilmiş ve oldukça moda haline gelmiş olan kol saatleri sağlığa zararlı mıdır? diye merak eden insanlar çok var.

Her kol saati sağlığa zararlıdır diye bir şey yok ancak bazı durumlarda bazı saatler sağlığa zarar verebilir. Bazı durumlar genel nitelik taşırken bazıları ise tamamen sizin vücut yapınız / hassaslığınız ile alakadar şeylerdir. Kol saatinde sağlığa önem veriyorsanız; en başta sahte saat modellerinden kaçmalısınız. Sahte saat modelleri oldukça ucuz olur genellikle. Bu tür saatler kalitesiz mallardan yapıldığı için vücuda çok çabuk zarar verebilir. Zaten sahte saatleri kokladığınız zaman oldukça kötü bir kokusu vardır. Bazı insanlar sahte kol saatlerini taktıktan 5 dakika sonra kollarında bir ağrı hissetmeye başlarlar, işte sebebi de budur. Eğer kol saati fiyatları ve sağlık arasında bir iletişim kurmak istiyorsanız, ilk adımınız; sahte ve ucuz saatlerden kaçmak olacaktır. Çünkü şu bir gerçektir ki, ucuz şeyler pahalıya patlayabiliyor bir zamandan sonra.

Sahte ürünlerden kaçtınız, peki ya sonra? Eğer hayatınızda ilk defa saat takıyorsanız ilk önce bazı şeylere alışmalı ve bazı şeyleri tespit etmelisiniz. Bazı saatler tamamen çelik kasaya sahiptir, pek çok insan bu tür saat modellerini sever ancak bu durum bazıları için alerji yaparken bazıları için de oldukça rahatsız edici bir durum. Bu nedenle, tamamen çelik kasa kol saat modeli takamayan insanlar; plastik kasa kol saat modellerini tercih ederler, bu onlar için daha rahattır. Son olarak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saatin kolunuzda çok sıkmıyor olmasıdır. Eğer taktığınız kol saati kolunuzu çok sıkıyorsa, hemen çıkarın! Çünkü taktığınız kol saati bir süreden sonra kanı daha yavaş elinize aktaracaktır; bu da oldukça tehlikeli bir durumdur. Taktığınız kol saatinin kolunuzda rahat durmasına dikkat edin. Ne çok gevşek olsun, ne de çok sıkı olsun, ayarını kendinize göre tutturun.

Unutmayın, hiç bir şey sağlığınızdan daha kıymetli değildir. Bir saat satın alırken, ” bir kez olsun, iyi olsun ” mantığı ile giderek iyi bir saat tercih etmeniz size faydalı olacaktır. Ucuz ve kötü mal saatler zaten çabucak elinizde kalıyor ve sağlığınıza verdiğiniz zararla birlikte harcadığınız paraya da oldukça yazık oluyor. Sürekli ucuza kötü saatler alacağınıza, bir kere pahalı ve kaliteli bir saat alın başınız hiç ağrımasın. Ayrıca kaliteli bir saat firmasının size vereceği 2 yıl garanti belgesinin tadını hiç bir sahte saat ürünü tattıramaz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.