Koca Karı İlaçları | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Koca Karı İlaçları

 Kocakarı İlaçları Faydaları :

İngiliz Telegraph gazetesinde bir araştırma ve deney yayımlandı. Bu araştırmaya göre hanımeli kaynatıldığında, grip ve nezle mikroplarıyla savaşmakta yardımcı olan bazı maddeler ortaya çıkıyor. Gazete, buradan yola çıkarak “kocakarı ilacı” olarak da bilinen ve yaygın olarak kullanılan ev yapımı şifa kaynaklarını irdeledi.

Tavuk suyuna çorbanın soğuk algınlığına fayda sağladığını ve hemen  her hastalığı hafiflettiği söylenir.

Reçetesiz satılan pek çok ilaca göre bal, çocukların öksürüklerini kesmekte daha çok etkilidir. Penn State College of Medicine’in yaptığı bir araştırmaya göre, ufak miktarda bal kullanmak gece öksürüklerinin şiddetini ve miktarını azaltan bir tepkiye sahip. 

Böcek ısırdığında üzerine incecik katman tırnak cilası sürmek hem kaşıntıyı azaltır, hem de iltihaplı bölgenin üstünde ki koruyucu bir katman oluşmasını sağlar.

Tam yağlı süt içmek, uçuk  tedavisinde kullanılabiliyor. Aslında uçuklara herpes simplex isimli bir virüs sebep olur ve bu virüsün bir tedavisi ne yazık ki mevcut değil. Ancak sütün içinde bulunan monocaprin adlı madde ile  uçuğa sebep olan virüsün aktivitesi azaltılabilir.

Zeytinyağı, kulak iltihabına iyi gelir. Kulak zarının iltihaplandığı, hava basıncının dengelenmesine fayda sağlayan tüpün mukus yüzünden işlevini yerine getirilmediği  durumlarda, zeytinyağı kullanılarak iltihaplanan kulak zarının oluşturduğu ağrıyı keser.2

Bir çay kaşığı talk pudrası kullanarak, saçlarınızın daha az yağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Güneşlendikten sonra sürülen güneş kremleri, her tatilcinin valizinde kesinlikle bulunur. Fakat sirkenin de en az bu kadar etkili olduğunu kanıtlanmıştır. Sirke saf  kullanıldığında, güneşten kaynaklanan yanma hissini azaltıyor.

Karanfilin stresi azaltmada çok yardımı olduğu biliniyor. İçindeki yağ da doğal ağrı kesici özellikleri bulunduruyor. Ayrıca karanfil cilde uygulandığında sirkülasyonu artırıyor, kasları gevşetiyor.1

Kaynak : Şifalı Bitkiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.