KOAH HASTALIĞI VE BİTKİSEL TEDAVİ YOLLARI | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

KOAH HASTALIĞI VE BİTKİSEL TEDAVİ YOLLARI

KRONİK OBSTRÜKTİF AKCİĞER HASTALIĞI KOAH NEDİR?

Kronik tıkanıklık akciğer hastalığı hava yolları tıkanmasına yada solunum ile ilgili sorunlara neden olan bir hastalıktır. Anfizen alviolleri ve bu kanalları tahrip eden bir hastalıktır. Akciğer esnekliğini kaybettikce alviolleri yırtarak vucudun oksijeni emmesini ve karbondioksiti atması için gerekli olan yüzeysel alanı azaltan hava boşlukları yaratır. Koah ın esas sebebi sigaradır. Sigaranın bırakılması şarttır. Koah hava yollarını daraltan bir hastalıktır. İlerleyici ve ölümcüldür. Genellikle 45-50 yaşlarında ortaya çıkıyor. Başlıca şikayeti öksürük balgam çıkarma ve nefes darlığıdır. Hastalığın erken dönemlerinde bu öksürük önce sadece sabahları olur ama ilerleyen zamanlarda bu sorun gittikçe artıyor. Koah akciğer kanseri kadar tehlikelidir çünkü ölümcül bir hastalıktır ama tedavi edilebilirdir.Araştırmalara göre dünyada dördüncü sırada olan ölümcül bir hastalıktır. Hastalığın erken tanısıyla ve sigara bırkılmalıysa tedavi edilebilir.

İşte birkaç bitkisel çözüm yolu

Ender Saraçoğlu yulaf samanı kürü : Yulaf yeşilken alıcaksınız ve bunu kurutucaksınız. Yulaf tarlada sararmışsa bu uygun değildir. 5-6 gram yulaf samanını bir bardak suda beş dakika kaynatıcaksınız ve ılımaya başlayınca süzüp suyunu bir hafta boyunca sabah akşam sonrasında günde bir defa olarak içmeye devam edebilirsiniz.

Bunlara ek olarakta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezini sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanırsanız nefesiniz açılacaktır ve akciğerleriniz açılacak balgam sökülecektir.

Sağlıklı günler dileriz.

 

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.