Kırmızı Turpun Faydaları Nelerdir ? | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Kırmızı Turpun Faydaları Nelerdir ?

Kırmızı Turpun Faydaları
Sağlıklı beslenmek düzenli ve dengeli beslenmektir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli büyümesi için karbonhidrat, yağ, protein ve minarelerle ihtiyaç duyarız. İnsan vücudu bu saydığımız önemli bileşikleri doğada hazır olarak bulamayız. Bunları çeşitli besinlerden ya da hayvan ürünlerini tüketerek alırız. Ben sizlere besin değeri oldukça iyi olan kırmızı turpun faydalarını anlatacağım.
Kırmızı turpun içerdiği lifler sindirim açısından önem teşkil eder. Ortalama büyüklükteki bir turpu kestiğimizde ortalama 1 gram besin lifi içerir. Besin lifi sindirimi kolaylaştırdığı gibi diyabet hastalarında diyabet riskini azaltır. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Kalp krizi önler. Ayrıca sindirimi kolaylaştırdığı için kolon kanseri riskini ortadan kaldırır.
Kırmızı turpun içinde folik asit bulunur. diğer bir adı b9 vitamini olan folik asit özellikle hamilelik döneminde ön plana çıkan bir karmaşık vitamindir.folik asit ya da b9 vitamini özellikle hamilelikte ihtiyaç duyulan çok önemli bir vitamin olup düşük riskini azaltmakta ve doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için olmazsa olmaz bir vitamindir. Ayrıca folik asit kırmızı kan hücrelerinin yapımına katılıp anemi hastalığını ortadan kaldırır. Ayrıca turpun içindeki folik asit diş eti hastalıklarının tedavisinde, kolon kanserini önlemede, meme kanserini önlemede yardımcı olur.
Turpun içinde ayrıca c vitamini vardır. Yaraların geç iyileşmesi, diş eti kanaması, diş kaybı, saçın zayıflaması, kanser tedavisinde, soğuk algınlığında, kalp hastalıklarına karşı, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde c vitaminin büyük faydası vardır.
Ayrıca turp güçlü bir antioksidandır. Turp birçok hastalığa yakalanmayı önler.
Turp metabolizmayı güçlendirir. İçerdiği besin içeriği yüksek mineral değeri, vitamin içeriği ile metabolizmayı güçlü tutar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.