Kilo Vermenize Yarayan Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Kilo vermeye yardımcı olan günümüzde bir çok bitki vardır. Ve ülkemiz açısından bir sürü bitki üreten ülkemiz sağlıklı bitkiler ile de çeşitli sorunlarımıza deva oluyor.

Bunlardan en önemlilerinden biri maydanozdur. Kilo verme süreci ile vücutta oluşabilecek ödemlerin atılmasına yardımcı olabilecek bir sebze olmasının yanı sıra suyunu kaynatıp içtiğinizde çok hızlı bir ödem atımına yardımcı olur.

Bunların dışında özellikle çok duyduğunuz yeşil çay tüm Dünya da yapılmış çalışmaların yanı sıra yağ yakımında büyük rol almaktadır. Yeşil çay içen kişilerle içmeyen kişiler arasında ve diyet tedavisi esnasında yağ yakımında %20 lik bir fark görülmüştür.

Ve buna bağlı olarak günde 5 fincan yeşil çay içtiğinizde yağ yakımınız çok büyük bir oranda artmaktadır. Bunların dışında yine yeşil çayın vücudunuzda diyoterik etkisi ve ödem atıcı etkisi bulunmaktadır. Yine bunların yanı sıra Civan perçemi bitkisi vücuttaki kan şekerini dengeleyip düzenler ve açlık hissi oluşmasını %65 e kadar engellendiği görülmüştür.

Kilo Vermenize Yarayan Şifalı Bitkiler
Kilo Vermenize Yarayan Şifalı Bitkiler

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir