Kilo Alma (Şişmanlama) ve Kuvvet Kazanmak İçin Ne Yapmalı ?

Çoğu insanın derdi zayıflamanın yolları olsa da bazı insanlar da kilo almaya çalışmaktadır. Kilo alma yani şişmanlama kilo vermeye göre daha zorlu bir süreçtir. Bu süreçte disiplinli ve kurallara uygun davranmak çok önemlidir. Aksi durumda kilolar yağ ağırlıklı alınır ve hoş bir görüntü oluşmaz.Kilo alamamanın hormonal sorunlardan kaynaklı olduğu durumlar vardır. Örneğin trioid bezlerinin fazla çalışması kişinin zayıf olmasına neden olur. Önce hastanelerin dahiliye hekimlerine gidilip tahliller yaptırılmalıdır.

Diyetisyen Haluk Saçaklı‘nın kilo alma (şişmanlama) konusundaki söylemleri şu şekildedir:

Diyetisyen Saçaklı , “Bir tane muz küçük parçalara bölünür. Üstüne iki tatlı kaşığı bal dökülür. Onun üstüne de bir tatlı kaşığı kaymak koyulur. En son üstüne dövülmüş ceviz içi dökülür ve tüm bu maddeler karıştırılır. Bu karışım her gün hazırlanır ve her gün yenir. Kilo almak isteyenler asla öğün atlamamalıdır. Ara öğün olarak da badem-fındık-ceviz-fıstık gibi kuru yemişler tüketilir.” dedi.

Arif Pamuk’un İbn-i Sina’nın kaynaklarından derlediği şifalı bitkiler kitabında ise bu konuda şu bitkisel tedaviler bulunmaktadır.

zayiflik-saplantisi-bu-hale-getirdi_930_b

Kilo Almanın Yolları : 

1-  Birer avuç badem ve kuru üzüm yemelisiniz.

2-  Kestane ve sütlaç yenilmelidir.

3-  50-100 gram çam fıstığı yenir.

4-  Bol bol buğday ekmeği yenilmelidir.

5-  Ördek eti şişmanlamaya yardımcı gıdalardandır.

6-  Bol bol taze peynir yenirse kilo almaya yardımcı olur. Özellikle peynir kekikle birlikte yenirse şişmanlamaya daha etkili olur.

7-  Çam fıstığı bal ile karıştırılarak günde bir kaç defa yutulur.

8-  Badem,fındık,fıstık,çam fıstığı gibi kuru yemişlerden yüzer gram alınır ve yeteri kadar bal ile karıştırılır. Günde 4-5 defa birer ikişer kaşık yutulur.

9-  Soğuk duş alınır.

10- Kırk gün boyunca aç karnına incir anasona batırılarak yenirse kör bağırsakta ki parazitleri temizler. Bunu yaptığı sürece dışkıdan çok kötü kokular gelir. O kadar kötü kokular gelir ki kendisi bile dayanamaz.Kırk gün sonunda şişmanlama başlar .

11- Günlük,zencefil ve bal macun yapılır ve yenir. Bu yöntem kilo almaya yardım eder , kuvvetlendirir.

12- Kuvvet Kazanmak İçin : Saf siyah turp rendelenir ve kömeç balı ile karıştırılarak seher vakitlerinde beşer gram yenir.

13- Kuvvet Kazanmak İçin : Otuz gram havlıcan, dört buçuk gram kitre , dört buçuk gram anason ve otuz gram şeker alınır ve hepsi dövülür. Cılız insanlara akşam yemeğinden bir buçuk saat önce 3,5 gram verilir.Devam edenlere tahmin edilemeyecek kadar çok kuvvet verir.

 

 

Anahtar Kelimeler

12 Comments

 1. Hakan solkale 2 Ocak 2015
 2. Su Kacagı Bulma 2 Ocak 2015
 3. Şeyda Esen 18 Ocak 2015
 4. ismail es 18 Ocak 2015
 5. Samet Böyüközkök 18 Ocak 2015
 6. zuhal tuncel 18 Ocak 2015
 7. Numan Akoluk 18 Ocak 2015
 8. Eda Erdoğan 18 Ocak 2015
 9. Cengiz Altın 18 Ocak 2015
 10. Ayşegül öksüz 18 Ocak 2015
 11. akın abbasoğlu 18 Ocak 2015
 12. Sercan Özdilek 18 Ocak 2015

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir