Kepeğin Bitkisel ve Doğal Çözümleri | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Kepeğin Bitkisel ve Doğal Çözümleri

Kepek Oluşumunun Sebepleri, Kepek Nasıl Oluşur, Kepeği Önleme/Engelleme İçin Buraya Tıklayınız

Kepeğin Bitkisel ve Doğal Tedavileri : 

1.Aspirin: Kepek rahatsızlığınız psikolojinizi mi bozuyor? 2 aspirini ezerek toz haline getirin ve saçınızı yıkarken her yıkamada kullandığınız şampuana ilave edin. Karışımı saçınızda en az  1-2 dakika bekleyin, bundan sonra güzelce durulayın ve normal şampuanınızla tekrar yıkayın.

2. Kabartma tozu (karbonat): Kepeği yok etmek amacıyla saçlarınızı ıslatın ve bundan sonra bir avuç dolusu kabartma tozuyla saçlarınızı saç derisine doğru güzelce masaj yapın. Bundan sonra saçınızı güzelce durulayın ve iyice kurutun. Bu yöntemi saçınızı her yıkadığınızda uygulayın, lakin yalnız kabartma tozu kullanın, şampuan kullanmayın. Saçınız başlangıçta kuruyabilir. Fakat, birkaç hafta sonra saç deriniz doğal yağları üretecek, saçlarınız daha yumuşak olacak ve saç derinizin pul pul olmasından kurtulacaksınız.

3. Limon: Pul pul kepek kafanızda aşırı kaşıntı yapıyorsa, çözümü mutfağınızda arayın. Yalnız saç derinize 2 yemek kaşığı doğal limon ile masaj yapın ve bundan sonra suyla iyice durulayın. Bundan sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyunu ilave edin ve bu karışımla saçlarınızı durulayın. Bu yöntemi kepekleriniz yok olana kadar her gün uygulayın

4. Ağız gargarası: Kötü durumdaki yoğun kepeği tedavi etmek amacıyla, saçınızı düzenli olarak şampuanla güzel bir şekilde yıkayın, bundan sonra da ağız gargaralarıyla iyice durulayın. Sonra saçlarınıza düzenli arıtıcı kreminizi sürebilirsiniz.

5. Tuz: Şampuandan önce sıradan sofra tuzunun aşındırıcılığı kepekten kurtulmanız için iyi bir çaredir. Tuzluk alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Sonra, saç derinize masaj yaparak tuzu yedirin. Kuru deri ve pul pul olan saç derinizi şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olacaksınız. Bundan sonra şampuanla güzelce yıkayın.

6. Sirke: Kepekten kurtulmak amacıyla, her şampuanla yıkamadan sonra 2 fincan soğuk suya 2 fincan elma sirkesi ilave edip saçınızı bu karışımla durulayın. Ek olarak, saçınızı şampuanla yıkamadan önce saçınıza direkt 3 yemek kaşığı sirke uygulayarak saç derinize parmaklarınız ile  masajlar yapabilirsiniz. Birkaç dakika bu biçimde bekleyin ve saçınızı durulayın. Bundan sonra normal yaptığınız gibi saçınızı şampuanla yıkayın.

Tek Yorum

  1. bıdık bıdık

    saç derisindrki yaralari ne ile götürebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.