Kellik Nedir ? Kellik Nasıl Geçer ? | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Kellik Nedir ? Kellik Nasıl Geçer ?

Daha öncesinde saç dökülmesi , saç uzatma , Doğal Saç Bakım Kürleri , Doğal Saç Bakım Yağları ve Yıpranmış ve dökülen saçlar konuları incelemiştik.

Kellik insanlarda meydana gelen saç kaybı ve saç azalmasıdır. Genellikle başımızın üst tarafında saç dökülmesi meydana gelmektedir. Ancak başımızın yanında veya vücudumuzun diğer kıl bulunan bölgelerinde  de dökülmeler meydana gelebilir.

Kelliğin Nedenleri:

Saç dökülmesi yaşayan her insan bu durumun nedenini merak eder. Kellik nedenleri birçok maddeden oluşur.

1- Stres : Günümüzde insanlarda stres durumu artmıştır. Bu durumda vücudun dengesini bozmaktadır. Bu olaya saç dökülmesi de dahildir. Saç dökülmesinin sonucunda oluşan kellik durumunun başlıca sebebi strestir.

2- Alınan İlaçlar :  Her zaman söylediğimiz gibi ; ” Şifa Doğadadır.” Alınan kimyasal ilaçlar hastalığımızı iyileştirebilir fakat başka bir organımıza veya sistemimize zarar verebilir. Buna halk arasında “ilacın yan etkisi” denilmektedir. İşte bu yan etkiler saç dökülmesini arttırabilir ve hızlandırabilir. Sonuç olarak daha geç olabilecek kellik daha genç yaşta olur.

3- Saça Sürülen Kimyasallar : birçoğumuzun kulladığı jole,briyantin gibi saç ürünleri şaç dökülmesini hızlandırmaktadır. Saça sertlik vermek için bu maddelerin içinde keratin molekülleri vardır. Bu madde ise saçın genel yapısıyla ters düştüğü için saç dökülmelerini hızlandırmaktadır.

4- Vitamin Eksikliği : 

5- Ateşli Hastalıklar : 

6- Genetik : 

7-  Anemi : 

 

Kelliğin Tedavisi : 

Tüm dünyanın da araştırdığı , ülkemizde de bir çok uzman tarafından araştırılmış/araştırılan bir konudur. Kelliğin psikolojik tedavilerle ilerlemesi durdurulabilir. Fakat buna ek olarak kelliğin bitkisel tedavisi de mevcuttur. Televizyonda , eczanede , çarşıda pazarda her yerde saç dökülmesini önlediği veya saç çıkarttığı iddia edilen içinde hangi maddelerin olduğu bilinmeyen kimyasallar satılmaktadır. Bu kimyasalları asla kullanmayın. Bu kimyasal maddeler başta saçınız olmak üzere vücudunuzun tüm dengesini bozabilir. Unutmayın : ” ŞİFA DOĞADA ” . 

1-  Kaplumbağa kemiği külü,zeytinyağı ile merhem yapılarak sürülür.

2-  Köpeğin kafatası kemiği külü , şab ile toz haline getirilerek saça sürülür.

3-  Çöven,tuz ve sirkeden bir karışım yapılarak sürülür.

4-  Tilki beyni zeytinyağı ile karıştırılarak saça sürülür.

5-  Kurt ödü,karabiber ve bal merhem yapılarak sürülür.

6-  Tavşan beyni ,zeytinyağı ile kaynatılıp saça sürülmeli.

7-  Ayı ödü bal ve karabiber ile karıştırılıp merhem yapılır ve saça sürülür.

8-  Kuru üzüm ve sarısabır su ile pişirilerek merhem yapılır ve traş edilmiş başa sürülür.Bu ilaç günde 6 saat başta kalacak ve üç defa tekrarlanacak.

 

DAHA FAZLASI İÇİN İNCELEYEBİLİRSİNİZ :
Saç Dökülmesi
Saç Uzatma
Doğal Saç Bakım Kürleri
Doğal Saç Bakım Yağları
Yıpranmış ve Dökülen Saçlar

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.