İstenmeyen Tüylere Son ! | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

İstenmeyen Tüylere Son !

İstenmeyen tüyler, vücudun bir bölümünde bulunup var olması rahatsızlık veren tüylerdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için vereceğimiz doğal bitkisel tedavileri uygulayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüylere kesin çözüm için vereceğimiz bitkisel tedavileri sorunlu bölgelere uygulayın. 

1- 1 adet limonu sıkıyoruz. İçine 2 çay kaşığı tuz atıyoruz. Bu karışımı ağdadan ya da traştan sonra sorunlu bölgelere sürüyoruz. Bu işlemi 3-4 kez uyguladıktan sonra faydasını görebilirsiniz. Limon ve tuz , kıl köklerine kadar iner ve tüyleri zayıflatır. Bu karışım yüz bölgesinde 15 dakika , vücudun diğer bölgelerinde ise 2 saat kadar kalmalıdır. Bu yöntemi 3-4 kez uyguladıktan sonra istenmeyen tüylere çözüm olduğunu görebilirsiniz.

2- Bir adet soğanı rendeliyoruz ve suyunu bir kenara alıyoruz.İçine bir adet sarımsak rendelenir. Bu karışımı biraz sulandırın. Sonra bu ilacımızı ağdadan sonra sorunlu bölgelere sürün. Uygulanan bölgede 1 saat kalması yeterlidir.

3-  Zırnık ıslatılarak tüylerin çıkmasını istemediğimiz yerlere sürülür.

4-  Keler yakılır,külleri zeytinyağı ile merhem haline getirilerek sürülür.

5-  Tüylere ağda yapıldıktan sonra bölgeye tilki ödü sürülür.

6-  Yüzdeki tüylerden bir şişe karınca yumurtası yağı ile kurtulmak mümkün. Tüylerin alınmasından sonra cildiniz tahriş oldu ise duş alarak ya da tahriş olan bölgeyi soğuk su ile yıkadıktan sonra bir süre cildin dinlenmesini bekleyin , ardından yağı uygulayın. Unutmayın ki yağ tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülür . Bu işlemin etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar beklendikten sonra işlem yeniden tekrar edilir.Tüylerde ilk ayda belirgin bir azalma görülecektir. Daha sonraki aylarda tüyler tamamen yok olacaktır.

7-  Nane çayı tüketmenin istenmeyen tüyler   konusunda faydalı oluğu bilinir. Her tüy yapısına uygun olmayabilir ve bu nedenle herkeste işe yaramayabilir ama nane çayı içmek “hoş aroması “ sayesinde de keyifle denenebilir bir seçenektir. Denemekten bir şey kaybetmezsiniz. Nane çayını düzenli aralıklarla içtiğiniz zaman ,istenmeyen tüylerin azaldığını gözlemleyeceksiniz.

8-  Bir portakal soyulur, kabuk kısmı mutfak robotundan geçirilir, kremsi bir kıvama gelen malzemeye bir yemek kaşığı zeytinyağı eklenir. Hazırlanan karışım istenilen bölgeye ağda işleminden sonra uygulanır. Ağda işleminden sonra tahriş durumu olursa , cildi biraz dinlendirebilirsiniz.Dikkat edilmesi gereken konu bir saatten fazla bekletilmemesi gerektiğidir.  Portakal ve limon gibi meyveler asit içerdiği için kıl köklerini yakıcı etki yaparlar zaten amaç da budur. Ama bilirsiniz, her şeyin fazlası zarardır.

Unutmayın şifalı bitkiler ile hastalıklarınıza deva bulabilirsiniz .

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.