İdrar Zorluğu | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

İdrar Zorluğu

İdrar yaparken zorlanma,ağrı,idrarın tamamen boşalmaması gibi sorunları kapsayan bu durum bitkisel yöntemlerle şifaya kavuşturulacak bir hastalıktır. Lakin bitkisel tedavi de işe yaramazsa tıbbi müdahale belki de ameliyat gerektirebilir. Peki nasıl korunabiliriz ? 

Bol su için . Kafein içerek kahve , kola , çay gibi maddelerden uzak durun. Fazla kilolarınızı verin, göbek bölgesinde ki yağlar idrar zorluğuna yol açabilir.Sigara içmeyin,içiyorsanız bırakın , en kötü azaltın. Sigara içmiyorsanız da sigara dumanına maruz kalmayın. Çünkü sigara dumanı mesane kanserine yol açabilmektedir.

1- 100’er gram sarımsak,nane,sedef çiçeği,pırasa ve keraviya. Bu gıdalardan 10’ar gram yenir. Zeytinyağı ile lapa yapılır ve mesane üzerine konur.

2- Sıcak Yüzünden İse :  Kabak,kavun,safran ve arpa unundan yapılmış helva bol bol yenir.

3- 50’şer gram havuç tohumu,şalgam tohumu,turup tohumu ve lahana tohumu . Bunlardan birer kaşık şekerle birlikte yutulur.

4- Kül ve kum üzerine idrar etmek idrar akıntısını keser,akan suya idrar edilir ise idrar zorluğunu giderir.

5- 350 ‘ şer gram siyah turp suyu ve siyah nohut suyu , 100 gram yabani kereviz ve 50 ‘şer gram dereotu ve tohumu. Son iki madde nohut ve turp suyu ile pişirilir,kereviz ve rezene suyu ile içilir.

Asırlarca uygulanmış İbn-i Sina’nın terkipleridir. Tıbbi tedavinin yanına ek olarak uygulanabilir. Doktorunuzun onaylamadığı hiç bir maddeyi uygulamayın.Tüm bu maddelerden istenilen bir tanesi seçilip uygulanır . Bir kaç gün içinde etki göstermezse başka bir madde uygulanır. 
Kaynak : İbn-i Sina , Şifalı Bitkiler

Bu yazı yorumlara kapalı.