H3N2 Virüsünden Korunma Yolları | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

H3N2 Virüsünden Korunma Yolları

h3n2-virusu-nedir-h3n2-virusunden-nasil-kurtulunur-3944194

H1N1 diye bilinen ve geçen senenin korkulu hastalığı olup binlerce can olan domuz gribi virüsü başkalaşıma uğradı. Domuz gribi aşıları ve tedavileri H3N2 virüsüne etkisiz kalıyor. Bu virüs Avrupa’dan ülkemize giriş yaptı ve salgın şekilde yayılıyor. Peki H3N2 virüsünden nasıl korunuruz ?  Bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek önlemleri alarak bu H3N2 virüsünün neden olduğu gribe (soğuk algınlığına) yakalanmayabiliriz.

Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir ?

Kış aylarında bireylerin büyük bir çoğu grip ya da nezleye yakalanıyor. Grip ya da soğuk algınlığı insanlar da baş ağrısına, hapşırmaya ve türlü sağlık rahatsızlıklarının oluşmasına sebep oluyor. Soğuk algınlığına yakalanan insanların bol miktarda sıcak sıvı tüketmeleri tavsiye ediliyor. Çünkü sıvı vücutta bulunan bakterileri, virüsleri etkisiz duruma getirerek vücut dışına atılmasını yardımcı olur. Bilhassa bol sıvı terlemeyi sağlar ve kişi bir kaç gün içerisinde sağlığına kavuşur. H3N2 virüsüne yakalanmamak için sıvı tüketimini arttırmamız iyi olacaktır.


*
Stres bağışıklık sisteminizi zedelediği için her çeşit stresten ve olumsuz fikirlerden uzak durmalısınız. Olumlu düşünmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

* Soğuk algınlığı/grip/nezle için bilinen en münasip tedavi yolu, istirahat ve dinlenmedir.

* Kendinizi aşırı soğuktan korumalı, hatta sıcak tutmalısınız.  Fazla terlemedikçe vücudun sıcak tutulması, hastalıkla savaşmaya yardımcı olacaktır.

h3n2_virusunden_korunmak_icin_yapilmasi_gerekenler_neler_yenilmeli_h11619

* Kendinizi yormadan, hafif  tempoda bir yürüyüş kan dolaşımınızı arttırır ve enfeksiyon bölgesine akyuvarların (savunma mekanizmamız) gelmesine yardımcı olur.

* Sindirimi zor besinlerden kaçınmalısınız. Az yağlı gıdalar, et ve süt ürünleri, taze meyve ve sebzelerin tüketilmesi önerilir.

* Tavuk çorbasının burundaki salgının yoğunluğunu azaltarak, tıkanıklığı önlediği/geçirdiği bilinmektedir. Ek olarak bilhassa sıcak tavuk çorbası tüketirseniz, salgı üretiminiz artar, hapşırma ve sümkürme yoluyla mikropların vücuttan erken atılmasına katkı sağlar.

* Odanızı su buharı ile nemlendirebilirsiniz.

Soğuk Algınlığına ve H3N2 Virüsüne Bitkisel Tedavi

Bir çay bardağına limon sıkarak üzerine biraz su ilave edin. Bardağı  karıştırın ve limon suyunu için. Bu boğaz da oluşan balgamın çıkarılmasına yardımcı olur. Ek olarak limon b vitamini içerdiğinden dolayı içmenizi şiddetle öneriyoruz. Soğuk algınlığında ve gripte bol miktarda meyve yenilmesi gerekir. Kış mevsiminde satılan portakal, mandalina, greyfurt gibi meyveleri bol miktarda yiyin.

Soğuk algınlığına yakalanmışsanız mutlaka ağır yiyecekler  tüketmeyin. Çünkü ağır gıdalar başınızın daha çok ağrımasına sebep olacaktır. Az yemek yiyip, bol meyve ve bol sıvı tüketmeniz gerekmektedir. Çayınızın içine bir limon sıkarak sıcak sıcak da içebilirsiniz. Bu yöntemde sizin daha erken, hızlı ve sağlıklı bir biçim de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

salginkucuk1_681250088

Soğuk Algınlığı/Grip/Nezle/H3N2 Virüsü İçin Zencefil Çayı

Zencefil çayı, Soğuk Algınlığı/Grip/Nezle/H3N2 Virüsü için önerilir. Zencefil çayını yapmak için, 2.5 santimetre uzunluğundaki taze zencefil kökü ince ince dilimlere ayrılır. Alüminyum olmayan bir kaba koyulur. Üstüne iki bardak su ilave edilir. Kabın ağzını sıkıca kapat

ılıp 20 dakika kaynatınız. İçine yarımun limon suyunu sıkıp, balla tatlandırabilirsiniz. Asla beyaz şeker kullanmayın

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.