Günde 10 dakikayla 1 ayda Düz Karın | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Günde 10 dakika ile 1 ayda Düz Karın

Havaların soğumasıyla insanların egzersiz yapma oranı da bir hayli düştü. Egzersiz olmayınca da göbekler ve basenler aldı başını gitti. Daha önce sımsıkı kalçalar için evde uygulayabileceğiniz basit egzersizleri göstermiştik. O egzersizleri bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Basen sıkılaştırma yollarını videolu ve resimli şekilde ayrıntılı anlatmıştık. Bu yazımızda ise göbek eritme yollarını göstereceğiz. Günde 10 dakikanızı ayırarak bir ayda dümdüz karna sahip olabilirsiniz. Tabi ki sizin beslenme biçiminiz de bu süreyi arttırabilir. O yüzden zayıflamak isteyenlerin bu bağlantıda ki yazıların hepsini okumasını tavsiye ediyoruz.

Unutmayın : Günde yalnız 10 dakika ayırmanız yeterli. Hadi o zaman iş başına.. Yazının en altına bu hareketlerin ve daha fazla hareketin videolu gösterimi de mevcuttur.

 

1- Dizlerinizi 90 derecelik açı yapacak şekilde aşağıda ki gibi bükün, ellerinizi enseye koyun ve  dirseklerinizi yanlara doğru açın … Karnınızı olabildiğince içinize çekin ve  kaburgaları kapatın.
Bu yöntemde nefesinizi verirken omuzlarınızı yerden az bir mesafe kaldırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. İlk zamanlar dizlerinizi başınıza değdirmeye çalışmayın. 15 kez açılıp kapanarak 2 defa yenileyin. Tekrarları arasında 45-60 saniye mola verin.

agustos-2012-egzersiz-resim-2

 

2- Bu egzersiz belinizi inceltmek için ideal bir yöntemdir. Öncelikle sırtüstü yatın, bacaklar masa durumunda dizlerden bükün, elleriniz boynun arkasında olsun ve  dirsekleriniz olabildiğince açık, çene göğüsten uzakta olmalıdır… Nefesinizi her verişte bir bacağınızı uzatın ve  öteki bacağınız dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o tarafa doğru çevirin.
Her iki yöne 6’şar kez yenileyin.

agustos-2012-egzersiz-resim-3

 

3- Bu hareket bilhassa göbek yağlarını yakmaya çok faydalıdır. Elleriniz ile başınıza destek çıkın. Dirsekler olabildiğince açık. Bacaklarınızı aşağıdaki şekilde ki gibi uzatın. Nefesinizi alın, verirken baş ve dizlerinizi birbirine yaklaştırın. Nefesinizi alırken bacaklarınız açık, verirken kapalı olmalıdır. Hareketi en az 10-15 kez yenileyin.

3

4- Sırtüstü yatar durumda karnınıza doğru bakın ve bacaklarınızı dizlerden bükerek masa durumunu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin. Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

4

 

5- Yere uzanın ve bacaklarınız aşağıda düz biçimde olsun. Yani sırt üstü yatar pozisyonda.Bu sırada karnı içinize çekin, kaburga kapalı, gözler yukarı baksın, eller yanlarda olsun. Bacaklar aşağıdayken nefes alın ve  bir bacağı düz bir şekilde yukarı kaldırırken nefes verin. Bacak değiştirerek, nefesinizle birlikte her iki yöne 15 kez tekrarlayın

5

 

6- Bu hareket, tüm karın kaslarını çalıştırır, beli inanılmaz derecede etkili inceltiyor. Oturma kemiklerinizin üzerine oturun. Sırtınız düz, kollarınız birbirine paralel ve ileride, dizlerinize doğru bakın. Bu durumda nefes alın. Nefesinizi verirken, kolları yanlara açarak geriye doğru vücudunuzu hafifçe çevirin. İlk duruma dönüp, diğer yöne tekrarlayın. 15 kez uygulayın.

6

 

7- Sırtüstü uzanın, bacakları düz bir biçimde yukarı uzatın, kollarınız yanlarda, karnınıza doğru bakın… Beş kez nefes alıp, beş kez nefes verirken kollarınızla yere doğru kısa itişler yapın. Elleri suya çarpıyormuş gibi nefes  ritminizin eşliğinde sallayın. Eğer bu hareket size zor geliyor ise dizlerinizi 90 derece açı yapacak şekilde bükerek de egzersizi yapabilirsiniz. 10 kez tekrarlayın.

7

Anahtar Kelimeler

Tek Yorum

  1. Kadınca Yorumlar Kadınca Yorumlar

    Güzel hareketler denemek lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.