Göz Altı Torbasının Nedenleri ve Tedavisi

Bu yazımızda göz altı torbası nasıl geçer,göz altı torbası makyajı,göz altı torbası şişmesi,göz altı torbası bitkisel çözüm,göz altı torbası, göz altı torbasına ne iyi gelir gibi konular hakkında konuşacağız.

Günümüzde ilk tanışmalarda ve hatta yakın dostluklarda dahi dış görünüm önemli hale geldi. İnsanlar karşıdakinin bakımlı olmasını önemsiyor. İnsanların yüz çevresinde ki en büyük sıkıntılardan birisi de göz altı torbalarıdır. Gözleriniz çok güzel olsa dahi göz düşüklüğü ve göz torbaları bu güzelliğin önüne geçecektir.

gozalti_torbalari_30092013_1Göz Altı Torbalarının Nedenleri

Göz altı torbalarının bitkisel tedavilerine geçmeden önce göz altı torbalarının sebeplerini iyi bilmemiz gerekiyor.

* Uykusuzluk ve Yorgunluk

* Aşırı Stres

* Kalıtımsal Sebepler

* Makyajı temizlemeden uyumak

* Fazla güneş ışığına maruz kalmak

* Gün içinde bilgisayar, televizyon gibi ekranlı cihazlara uzun süre bakmak

Göz Altı Torbalarının Bitkisel Tedavisi

* Yeterince Uyuyun : Eğer yeterince uyumazsanız tüm vücutta olduğu gibi yüzünüzde yeteri kadar dinlenemez. Bu durumda yüzünüzün kötü ve yorgun görünmesine neden olur. Yorgun gözlere sahip insanların göz altı torbalarının daha koyu renk olduğunu fark etmişsinizdir.

* Kendinize Acıyın : Bilgisayar başında uzun süre geçirmek, öğrenciler için çok ders çalışmak, uzun süre bir şeylerle uğraşmak da göz altı torbalarına neden olabiliyor. Eğer bu yaşam düzenini değiştiremiyorsanız gün içinde mutlaka uyuyun ve kendinizi dinlendirin. Böylece hem daha zinde olursunuz hem de göz altı torbalarının oluşmasını engellersiniz.

* Göz altı torbalarınızın oluşmasının nedeni genetik faktörler ise uyumak,dinlemek gibi yöntemler işe yaramayacaktır. Bu tip durumda kimyasal kremleri kullanabilirsiniz, ameliyat olabilirsiniz. (Kimyasal ürünlerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Göz ile temasında göze zarar verme ihtimali vardır.)

* Sık sık makyaj yapan biri olabilirsiniz. Makyaj, gün içerisinde yüzünüzün nefes almasını engeller. Bu nedenle makyajı en kısa sürede temizlememiz gerekir. En kötü yatmadan önce temizlememiz gerekir. Makyaj yüzünüzde uzun süre kalırsa göz altı torbalarına neden olabilir.

* Güneş ışığına fazla maruz kalmak, derideki renk pigmentlerini değiştirebilmektedir. Böylece göz altı torbaları ve koyulaşmalar yaşanabilmektedir. Güneş kremi sürülebilir ya da güneşte fazla kalınmamalıdır.

1. Salatalık dilimleri; En sık kullanılan göz altı torbalarından kurtulma yöntemidir. Hem pratiktir hem de rahatlatıcı özelliği vardır. Salatalıkların kabuklarını soymadan halka şeklinde dilimleyin ve yatmadan önce gözlerinizin üzerine koyun. 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Etkisini kısa sürede fark edeceksiniz.

2. Patates Dilimleri : Salatalık kadar olmasa da patates de çok sık kullanılan bir yöntemdir. Uygulanışı aynı salatalık gibidir.

3. Sallama Çaylar : 2 tane sallama çayı soğuk suya koyun ve iyice poşetlerini sıkın. Daha sonra bu poşetleri gözlerinizin üzerine koyun. 5-10 dakika beklemek yeterli olacaktır. Gece yatmadan önce uygulamanın daha etkili olduğu söyleniyor.

4. Limon Dilimleri : Limonu hilal şeklinde kesip göz altına koyun. Gözünüze temas ettirmemeye özen gösterin. Bu halde 10 dakika süresince bekleyin sonrasında yüzünüzü durulayın.

5. Soğuk Süt Yöntemi : Soğuk süte pamuk batırın. Bu pamukları da gözünüzün altına koyun. 10 dakika beklemek yetecektir.

Böylece göz altı torbaları nasıl geçer,göz altı torbaları makyajı,göz altı torbaları şişmesi,göz altı torbaları bitkisel çözüm,göz altı torbaları, göz altı torbalarına ne iyi gelir konularında bilgi sahibi olduk

17 Comments

 1. Hasan Hüseyin Batur 22 Mayıs 2015
 2. Halil Dilaver 22 Mayıs 2015
 3. ilknur ayazma 22 Mayıs 2015
 4. emre gümüş 22 Mayıs 2015
 5. sevim fedakar 22 Mayıs 2015
 6. Hilal Atmaca 22 Mayıs 2015
 7. kadir altan 22 Mayıs 2015
 8. Ata Kahyalar 22 Mayıs 2015
 9. bilal umut cunedioğlu 22 Mayıs 2015
 10. TUFAN YILMAZ 22 Mayıs 2015
 11. Mertor 23 Mayıs 2015
 12. cinmistik7887 23 Mayıs 2015
 13. sena celik 6 Haziran 2015
 14. Berkan Abasız 6 Haziran 2015
 15. İrfan Sade 6 Haziran 2015
 16. Mehmet sönmez 6 Haziran 2015
 17. Ömer Fatih YILDIZ 6 Haziran 2015

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir