Göz Altı Torbasının Nedeni ve Tedavisi | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Göz Altı Torbasının Nedenleri ve Tedavisi

Bu yazımızda göz altı torbası nasıl geçer,göz altı torbası makyajı,göz altı torbası şişmesi,göz altı torbası bitkisel çözüm,göz altı torbası, göz altı torbasına ne iyi gelir gibi konular hakkında konuşacağız.

Günümüzde ilk tanışmalarda ve hatta yakın dostluklarda dahi dış görünüm önemli hale geldi. İnsanlar karşıdakinin bakımlı olmasını önemsiyor. İnsanların yüz çevresinde ki en büyük sıkıntılardan birisi de göz altı torbalarıdır. Gözleriniz çok güzel olsa dahi göz düşüklüğü ve göz torbaları bu güzelliğin önüne geçecektir.

gozalti_torbalari_30092013_1Göz Altı Torbalarının Nedenleri

Göz altı torbalarının bitkisel tedavilerine geçmeden önce göz altı torbalarının sebeplerini iyi bilmemiz gerekiyor.

* Uykusuzluk ve Yorgunluk

* Aşırı Stres

* Kalıtımsal Sebepler

* Makyajı temizlemeden uyumak

* Fazla güneş ışığına maruz kalmak

* Gün içinde bilgisayar, televizyon gibi ekranlı cihazlara uzun süre bakmak

Göz Altı Torbalarının Bitkisel Tedavisi

* Yeterince Uyuyun : Eğer yeterince uyumazsanız tüm vücutta olduğu gibi yüzünüzde yeteri kadar dinlenemez. Bu durumda yüzünüzün kötü ve yorgun görünmesine neden olur. Yorgun gözlere sahip insanların göz altı torbalarının daha koyu renk olduğunu fark etmişsinizdir.

* Kendinize Acıyın : Bilgisayar başında uzun süre geçirmek, öğrenciler için çok ders çalışmak, uzun süre bir şeylerle uğraşmak da göz altı torbalarına neden olabiliyor. Eğer bu yaşam düzenini değiştiremiyorsanız gün içinde mutlaka uyuyun ve kendinizi dinlendirin. Böylece hem daha zinde olursunuz hem de göz altı torbalarının oluşmasını engellersiniz.

* Göz altı torbalarınızın oluşmasının nedeni genetik faktörler ise uyumak,dinlemek gibi yöntemler işe yaramayacaktır. Bu tip durumda kimyasal kremleri kullanabilirsiniz, ameliyat olabilirsiniz. (Kimyasal ürünlerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Göz ile temasında göze zarar verme ihtimali vardır.)

* Sık sık makyaj yapan biri olabilirsiniz. Makyaj, gün içerisinde yüzünüzün nefes almasını engeller. Bu nedenle makyajı en kısa sürede temizlememiz gerekir. En kötü yatmadan önce temizlememiz gerekir. Makyaj yüzünüzde uzun süre kalırsa göz altı torbalarına neden olabilir.

* Güneş ışığına fazla maruz kalmak, derideki renk pigmentlerini değiştirebilmektedir. Böylece göz altı torbaları ve koyulaşmalar yaşanabilmektedir. Güneş kremi sürülebilir ya da güneşte fazla kalınmamalıdır.

1. Salatalık dilimleri; En sık kullanılan göz altı torbalarından kurtulma yöntemidir. Hem pratiktir hem de rahatlatıcı özelliği vardır. Salatalıkların kabuklarını soymadan halka şeklinde dilimleyin ve yatmadan önce gözlerinizin üzerine koyun. 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Etkisini kısa sürede fark edeceksiniz.

2. Patates Dilimleri : Salatalık kadar olmasa da patates de çok sık kullanılan bir yöntemdir. Uygulanışı aynı salatalık gibidir.

3. Sallama Çaylar : 2 tane sallama çayı soğuk suya koyun ve iyice poşetlerini sıkın. Daha sonra bu poşetleri gözlerinizin üzerine koyun. 5-10 dakika beklemek yeterli olacaktır. Gece yatmadan önce uygulamanın daha etkili olduğu söyleniyor.

4. Limon Dilimleri : Limonu hilal şeklinde kesip göz altına koyun. Gözünüze temas ettirmemeye özen gösterin. Bu halde 10 dakika süresince bekleyin sonrasında yüzünüzü durulayın.

5. Soğuk Süt Yöntemi : Soğuk süte pamuk batırın. Bu pamukları da gözünüzün altına koyun. 10 dakika beklemek yetecektir.

Böylece göz altı torbaları nasıl geçer,göz altı torbaları makyajı,göz altı torbaları şişmesi,göz altı torbaları bitkisel çözüm,göz altı torbaları, göz altı torbalarına ne iyi gelir konularında bilgi sahibi olduk

17 Yorum

 1. Hasan Hüseyin Batur
Hasan Hüseyin Batur

  Böbrek taşı ve kuma soğan kÜrünün faydası olmaz sitemi incelerseniz yardımcı olabilirim

 2. Halil Dilaver
Halil Dilaver

  İşte aradığım buydu, boyalı saçlarıma ekstra bakım yapmak için doğal yöntemler ararken bu siteyi keşfettim. Doğal bakım diye girdim ama çok daha fazlasını buldum. Burda ne ararsam var

 3. ilknur ayazma
ilknur ayazma

  ben 13 yasındayım amma 60 kq cekideyim cok uzuluyorum bana yardım edin lutfen

 4. emre gümüş
emre gümüş

  Bayanlar için güzel bilgi. Teşekkürler 🙂

 5. sevim fedakar
sevim fedakar

  Sitenizi aslında çok kullanmıyordum ama sürekli google’da, maillerimden birinde, forumlarda, şurada burada denk geliyorsunuz 🙂 Sık kullanılanlara alsam daha iyi olacak 🙂

 6. Hilal Atmaca
Hilal Atmaca

  Daha çok cilt bakımı istiyoruzzz 🙂

 7. kadir altan
kadir altan

  İşte aradığım buydu, boyalı saçlarıma ekstra bakım yapmak için doğal yöntemler ararken bu siteyi keşfettim. Doğal bakım diye girdim ama çok daha fazlasını buldum. Burda ne ararsam var

 8. Ata Kahyalar
Ata Kahyalar

  Saç bakımı ürünleriniz gerçekten çok güzel.

 9. bilal umut cunedioğlu
bilal umut cunedioğlu

  Sitedeki bilgiler gerçekten çok yararlı. Birçok bilmediğim ayrıntıyı öğrenmiş oldum.

 10. TUFAN YILMAZ
TUFAN YILMAZ

  Bronzlaşmak iyi güzel ama bir an önce kararacam diye tatile gider gitmez güneşi vücuda dayamamak lazım. Koruyucu kremler vb kullanmadan doğrudan ve uzun süre güneşe maruz kalmak sonu acılarla geçen deri soyulmalarının yanı sıra cilt kanserine kadar götürüyor.

 11. Mertor Mertor

  Güzel anlatmışsınız ama hiç biri fayda etmiyor öyle ailede falanda gözleri balon gibi şişen yok. Amerikadan gelen türkiye de zor bulunan bir losyon var .Sadece 1 damla iki gözün altına yetiyor. 10 saat boyunca 10 yaş gençleşmiş havanızı atabilirsiniz.Fakat çok pahalı.O Bence şeker ve tuz vucudu deforme ediyor. Tuzlu yiyecekler vucutta su toplatıyor ve göze yansıyor. Alkol ve sigara yı bırakacaksın.Göz altı torbaları çok ince bir deriye sahip.üstüne hafif masaj artı perhiz artı o bahsettigim losyon.Bugün Hollywood yıldızları nasıl genç gösteriyor sanırsınız? Birde gereksizi sürekli kahkaha atmayın gözlerinizin kenarları zamanla kırışıyor..ha ha ha

 12. cinmistik7887 cinmistik7887

  Bizler de kimyasal ürünlere karşıyız. Ama söylediğimiz yöntemler bir çok kitap dergi ve makale araştırılarak yazıldı. Kimyasal ürünleri kullanmaktansa şifalı bitkiler ile tedavi etmek daha doğru 🙂

 13. sena celik
sena celik

  Sitedeki bilgiler gerçekten çok yararlı. Birçok bilmediğim ayrıntıyı öğrenmiş oldum.

 14. Berkan Abasız
Berkan Abasız

  ben 13 yasındayım amma 60 kq cekideyim cok uzuluyorum bana yardım edin lutfen

 15. İrfan Sade
İrfan Sade

  Ben de bunu merak ediyorum, yoğurt yemek yerine ayran içmek de aynı yararları sağlar mı ?

 16. Mehmet sönmez
Mehmet sönmez

  Merhaba arkadaslar siz hangi yontemi uyguluyorsunuz hangisi daha etkili acaba. Annem polikistik over hastası bende kilolarımdan kurtulmak için içicem hamgisini tavsiye ederdiniz acaba Şimdiden teşekkürler…

 17. Ömer Fatih YILDIZ
Ömer Fatih YILDIZ

  Bu stratejilerin gerçekten işe yarayacağını düşünüyorum teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.