Felç ve İnme | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Felç ve İnme

1- Kuru ılgın ağacı kaynatılır suyu içilir. Yakılarak tütsüsü verirlir.
2- 6’şar gram ravend çini ve tarçın , 2 fincan hindiba suyu. Bu maddeler karıştırılarak sıcak bir yerde tutulur ve sonra suyu süzülerek alınır,posası atılır. Elde edilen bu ilaçtan kırk gram alınıp bal şerbeti ile içilir.
3- Karabiber yağı ile felç olan organa masaj yapılır.
4- Bal ile zencefil macun yapılarak aç karnına balgamı söktürmek için ceviz kadar yenir. Safrası olur da dokunursa tok karnına yenir.
5- Çörekotu ,papatya,zeytinyağı kaynatılarak inme-felç olan bölgeye sürülür.
6- Çörekotu toz haline getirilip bala karıştırılarak yenir. Bu yöntemi yaparken gelen balgam çıkarılmalı, yutulmamalıdır.
7- Karabaş otu kaynatılıp içilir.
8- Tarçın karabiber zeytinyağı bir miktar su ile pişirilerek su buharlaştıktan sonra kalan yağ ile felçli organlara masaj yapılır.
9- Mersin ağacı kaynatılarak felçli bölgelere sürülür
10- Karabaş otu ve şahtere kaynatılarak içilir. Havuç yenir. Soğuk suya bırakılarak tadı çıkarılan kuru üzüm suyu içilir, elma veya ayva hoşafları içilir. Peygamber efendimiz son günlerinde üzüm suyunu çok içerdi. Çünkü üzüm suyu kireçlenmeyi önler.
11- 5’êr gram öğütülmüş karanfil bal ile yutulur.
12- İğde kaynatılıp içilir.
13- Yasemin yağı ile masaj yapılır.
14- Biberiye yağı ile masaj yapılır.
15- Güne 3 gram sedef çiçeği yutulur.
16- Sedef çiçeği kaynatılıp bal ilave edilip içilir.
17- Hastaya deniz ve kum banyosu yaptırılır.

Asırlarca uygulanmış İbn-i Sina’nın terkipleridir. Tıbbi tedavinin yanına ek olarak uygulanabilir. Doktorunuzun onaylamadığı hiç bir maddeyi uygulamayın.Tüm bu maddelerden istenilen bir tanesi seçilip uygulanır . Bir kaç gün içinde etki göstermezse başka bir madde uygulanır.
Kaynak : İbn-i Sina , Şifalı Bitkiler

Bu yazı yorumlara kapalı.