Evde Ağda Nasıl Yapılır ? | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Evde Ağda Nasıl Yapılır ?

Doğal Ağda Yapımı

Daha önce istenmeyen tüylere son ve tüylenme sebepleri ve bitkisel çözümleri isimli iki yazıyı mutlaka okumalısınız. Bundan sonra ağda yapımına geçmenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda ise ağda nasıl yapılır , ağda nasıl uygulanır, evde ağda yapımı, ağda malzemeleri, ağda zamanı, doğal ağdalar konularını anlatacağız. O yüzden ağda nasıl yapılır iyi öğrenmeliyiz.

Kadınların cilt bakımı konusunda en fazla dikkat ettikleri hususların ilk sıralarında istenmeyen tüyler geliyor. Bu konuda bir çok değişik yöntem ile vücudunuzda ki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen bayanlara kozmetik ürünleri kullanmamalarını tavsiye edip aşağıda vereceğimiz evde doğal ve şifalı bitkiler ile hazırlayabileceğiniz ağda yapımı ile istenmeyen tüylere elveda diyeceksiniz.

ön

Evde Doğal Ağda Yapımı 1

Malzemeler;

  • 2 bardak toz şeker yeterli
  • 2 su bardağı  su yeterli
  • 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu yeterli

Doğal Ağda Hazırlanışı;

Küçük ve derin bir metal tencere içerisine şeker ve suyu ilave edip aşağı yukarı 15 dakika süresince kaynatın ve güzelce karıştırın. Bir süre sonra kaynamaya yakın limon tuzunu da ekleyip karıştırmayı sürdürün. Biraz daha karıştıktan sonra soğumasını bekleyin. Soğuma aşamasında ağdanın sert ve kalın olmaması gerekiyor. Bunun  için de ara ara karıştırmanızda yarar var.

ön3

Doğal Ağda Uygulanışı;

Ağda nasıl yapılır sorunun cevabını bekleyenler için : Ağdayı soğuması için beklemeye bırakmıştınız onu soğumadan alın ve ağdayı elinize alıp çekerek ağdayı uzatın. Bundan sonra bu işlemi bir kaç defa yenileyin ve ağdanın bir bölümünü önce istenmeyen tüylerine sürün ve elinizle yayarak her yere yedirin ve bundan sonra hızlı bir biçimde çekin. Ağdayı vücudunuzdan alırken tüylerin çıkış yönüne doğru çekmelisiniz

ön2

Ağda Yapımı ve Uygulanışı Sırasında Önemli Maddeler

Ağdayı uygularken kadınların neredeyse hepsinin yaşadığı problem ağdanın ellere yapışıp kalmasıdır. Bu olayı yaşamamak için ağdayı uygularken yanınızda az miktarda su bulundurun ve ağdadan elinizi temizlemek için suyu kullanın.

Şayet evde hazırladığınız ağda çok koyu olduğu ise çöpe gitti diye moralinizi bozmayın. Hemencecik az miktar sıcak su ilave ederek daha güzel bir kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz.

Evde yaptığınız ağda fazla gelmiş olabilir. Yaptığınız karışımı bir kap içerisinde buzluğa koyarsanız ihtiyacınız olduğunda tekrar ısıtıp ilk hazırlandığı günkü haline getirebilirsiniz.

Ağdayı mutlaka kısık ateş ile hazırlamanız gerekmektedir. Aksi durumda ağdanın tutmamasına sebep olabilirsiniz, bundan dolayı kısık ateşte ağdayı hazırlayınız.

Anahtar Kelimeler

Tek Yorum

  1. […] Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için çok basit yöntemler vardır. Bu işlemler için kimyasal ürünler olsa da bizim önceliğimiz doğal tüy dökücüTüylenme Sebepleri ve Bitkisel Çözümleri. Read more … »ler olmalıdır. Ayrıca evde doğal ağda yapmak için kırmızı yazıya tıklayabilirsiniz : Evde Ağda Nasıl Yapılır ? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.