Elma Sirkesinin Faydaları | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Sigara Kokusuna Karşı Etkisi

Sigara kokusu, sigara içenlerin bir kâbusu; sigara içmeyenlerin ise fark etmediği bir husustur. Tütün dumanı içerisinde formaldehit, siyanür, amonyak, karbon monoksit, naftalin, kadminyum ve aseton gibi birçok zararlı madde bulunmaktadır. Ayrıca tütün dumanında arsenik vinil klorür gibi kanserojen etkisi büyük olan kimyasallar da mevcut. Tütün dumanı kanser, amfizem, kalp ve akciğer gibi önemli organlarımıza zarar vererek, birçok ölümcül hastalığa neden olmaktadır. Tütün dumanına maruz kalan küçük çocuklar ise, bu kimyasallardan daha çok etkilenmektedir. Sigara, içildiği ortama, yüzeylere içerisinde bulunan katran nedeni ile koku yayar…

Elma-sirkesinin-faydalari

Sigaranın zararları hakkında daha fazla bilgi vermeye gerek yok diye düşünüyorum çünkü günümüzde artık sigaranın zararlarının neler olduğunu bilmeyen yoktur. Dünya çapında yapılan istatistiklere göre sigara tiryakiliği zaman geçtikçe büyümektedir ve üç yetişkinden biri sigara kullanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı diğer bir araştırmaya göre Dünya çapında bir buçuk milyar kişinin sigara kullandığı ortaya çıkmaktadır.

Sigara içilen bir ev veya araba ortamına sinen sigara kokusu oldukça rahatsızlık vericidir. Hatta bu koku sigara kullanan bir kişi bile yeterince rahatsız edecek düzeydedir. Ancak meraklanmayın, sigara içilen mekân da ki sigara kokusunu en aza indirmek mümkündür. Burada devreye elma sirkesi ve hamur kabartma tozu giriyor. Öncelikle sizlere elma sirkesinin faydalarını saymak istiyorum.

  • Elma sirkesi tamamen doğal bir üründür. Elma suyunun özü ile elde edilir. Bu yüzden evinizde elma sirkesi kullanarak doğal olmayan kimyasal ürünlere elveda edebilirsiniz.
  • Saç bakımına önem veren bayanlar ve erkekler için de son derece önemli olan elma sirkesini saçlarınızı şampuanladıktan sonra elma sirkesi ile durulamayı bırakırsanız; saçlarınız daha parlak ve daha hacimli olacaktır.
  • Elma sirkesinin diğer bir faydası da cildinizin Ph dengesini düzenleyebilir olmasıdır. Her gün kullandığınız yüz toniğiniz yerine bir ölçek elma sirkesini yaklaşık iki ölçü miktarında ki su ile karıştırın. Bu karışımı bir peçete ya da daha yumuşak bir madde olan pamuk ile yüzünüze yayın bu işlemi akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra sabahları yüzünüze nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
  • Siğil sorunu yaşıyorsanız eğer; elma sirkesi sizin yardımınıza yetişecektir. Gece yatmadan önce küçük bir parça pamuğa elma sirkesi ilave ederek ıslatın ve pamuğu cildinizde oluşan siğil üzerine koyup yara bandı yardımı ile kapatın. Sabaha kadar yara bandını açmayın. Siğil elma sirkesinin etkisine karşı koyamayacak ve bir süre sonra düşecektir.

Elma sirkesinin faydaları, sirkenin faydaları, sirke nasıl yapılır, doğal sirke tarifi, evde sirke tarifi, evde sirke yapımı

Elma sirkesinin faydalarını saydıktan sonra şimdi sizlere diğer bir özelliği olan koku giderici özelliği için kullanım tarifini vermek istiyoruz.

Öncelikle 1 su bardağı bir poşet hamur kabartma tozu ekleyerek bardağın yarısına kadar elma sirkesi ilave edin. Bu karışımı sigara içilen bir ortam da açık bir şekilde bekletin. Bu karışım zaman geçtikçe buharlaşacaktır. Odaya hoş bir koku yayılacak sigara kokusunu içine hapsedecek olan bu karışımı mekândaki sigara içme zaman aralığına göre haftada bir yenileyebilirsiniz. Tahmini olarak yarım su bardağı elma sirkesi ve hamur kabartma tozu sigara içilen ortam da bir hafta boyunca etkisini göstermektedir. Daha küçük bardaklarla birden fazla hazırlayabileceğiniz bu karışımı evinizin çeşitli bölgelerine yerleştirebilirsiniz…

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.