Doğal Yollarla Saç Rengini Açma | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Biz kadınlar, bilhassa koyu renk saçlı olanlarımız açık renk saçları epey bir beğenir ve boya görmeden kendi saç rengimizden birkaç ton açık saça haiz olmak isteriz. Kimileri oryal kullanmadan bunun mümkündür olmadığını söylese de birkaç tabii formülle saçınızın rengini açabilirsiniz.

Boyanan saçınızın rengi istediğinizden koyu olması biçiminde de bu tabii metotlara başvurabilirsiniz. Açıcı uygulamadan daha açık tonlara dönmek istiyorsanız, bunun birkaç tabii yolu var. Saçlarınızı oryal benzeri kimyevi açıcılarla yıpratmadan, tam olarak tabii ve tesirli metotlarla onların rengini bir iki tona kadar açabilir, parlak ve ışıl ışıl saçlara haiz olabilirsiniz.

Hemen her hanede bulunabilen nebat ve yiyeceklerin gerçekte tabii bir saç rengi açıcısı bulunduğunu biliyor musunuz? Sizlere saçlarınız için son aşama zararsız ve tesirli olan malzemeleri bir araya getirdik. Saç renginizi birazcık açıp tabii ışıltılar kazandırmak istiyorsanız, bu uygulamaları kulak arkası etmeyin.

doğal saçlar
doğal saçlar

Papatya Suyu
Küçüklüğümüzden buyana bildiğimiz en tesirli tabii açıcılardan biri kuşkusuz papatya suyu. Papatya suyu saç renginizin açılmasına muavin bulunduğu benzeri saçlarınıza altın sarısı parlaklığı veriyor. Bunun için kuru papatyaya ihtiyacınız var. Kuru papatyayı aktardan bulabilirsiniz. 2 bardak suya bir avuç papatya atıp rengi sarı olana kadar kaynatın, fakat renginin turunculaşmamasına dikkat edin.

Süzdükten sonrasında soğumaya bırakın ve soğuyunca karışımı boş bir sprey şişesine boşaltın. Ardından saçlarınızın her yerine papatya çayını yedirin. Geriye birazcık beklemek kalıyor. Balkona yada dışarı çıkıp en azca bir saat kadar gün ışığında bekletin. Bu mertebede tarayarak kurutmanızda yarar var. Böylece papatya çayı saçınızın her yerine işlerken, saçınızın gürleşmesine de tesir edecek. Saçlarınız dilediğiniz altın sarısı görünümüne ulaşana kadar her iki günde bir işlemi tekrarlayın.

Papatya Suyu
Papatya Suyu

Elma Sirkesi
Elma sirkesi de tabii saç açıcılar içinde yer alıyor. Duşta durulama suyu şekilde kullanacağınız sirkeli su saç rengini açmaya yarıyor. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma niteliğine sahiptir. Duştayken saçlarınızı son mertebede sirkeli su ile yıkayın. Bu uygulamayı tertipli şekilde yaptığınızda saç renginizin açılmaya başladığını ayrım edeceksiniz. Sirkenin ağır kokusunu yumuşatmak için suya birkaç damla lavanta yağı katabilirsiniz. Bu uygulama benzer vakitte saçlarınızdaki kepeğin azalmasına ve daha diri ve kuvvetli saçlara kavuşmanızı sağlar.

Elma Sirkesi
Elma Sirkesi

Bal ve Zeytinyağı
Doğal yolla saç açma dendiğinde akla gelen müthiş ikili bal ve zeytinyağıdır. Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını iyice karıştırıp bir karışım elde edin. Saçınız nemliyken açılmasını dilediğiniz bölümlerine yada saçınızın tamamına bu karışımı sürün. Bal ve zeytinyağı saçlarınıza iyice işlemeli.

Yarım saat kadar beklettikten sonrasında saçınızı durulayın. Bu yolun saçlarınıza hiç bir ziyanı yok, tersine yararı var. Bu uygulamayı birkaç gün arayla yaparsanız, hem kısa müddette saç renginizin açılmasını sağlar, hem de saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırırsınız.

Bal ve Zeytinyağı
Bal ve Zeytinyağı

Karbonat
Doğal saç rengi açma metodları içinde başı çekenlerden biri de Karbonattır. Banyoda ıslak saçlarınıza bir kaşık karbonatı serpip bütün saçlarınıza yedirin. Karbonat, saç rengini açmasının yanı sıra arındırıcı özelliğiyle yağlı saç derisini derinlemesine temizler.

Karbonat
Karbonat

Limon
Saç rengini açmanın tabii yollarından biri olan limon, yüzyıllardır bayanlar yönünden tabii açıcı şekilde kullanılmakta. Bir bardak limon suyunu bir litre su ile karıştırıp boş bir sprey şişesine alın. Islak saçlarınıza karışımın tümünü sıkın. Sonrasında balkona çıkıp güneşlenmenin keyfine varın. Bu uygulamayı tatildeyken de yapabilirsiniz. Nemli saçlarınıza limonlu suyu sürüp güneşlendiğinizde saçlarınız daha kısa müddette açılacaktır. 20-30 dakika kadar bekledikten sonrasında saçınızı durulayın.
Limon ve güneş ışığının saçınızı kurutup hırpalama ihtimaline karşı, uygulamanın peşinden bakım maskesi kullanabilirsiniz.

Limon
Limon

Tarçın
Tatlılarınızın vazgeçilmezi ve benzer vakitte şifa deposu tarçın saç rengi açmada da tesirli bir formül. Tarçını iyi mi mı kullanacaksınız? Saç kreminizin içine birazcık tarçın ilave edip iyice karıştırın. Ve bunu bütün saçlarınıza yedirin. Daha sonrasında bone takıp 10 saat kadar bu biçimde bekleyin. Uzun müddet beklemesi gerektiğinden bu uygulamayı gece yapmanızda yarar var.

Geceden yapmış olup sabah saçlarınızı yıkadığınızda tabii ışıltılara kavuşmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Bu tabii metod ile saçlarınız hem parlak hem de bakımlı bir görünüme kavuşacak.

tarçın
tarçın

C Vitamini Tabletleri
Sağlıklı ve zinde olmamıza yarayan C vitamini, saç bakımında da epey bir etkili. C vitamini saçımızda oluşan koparak dökülmeleri önlediği gibi, ışıl ışıl saçlara kavuşmamıza muavin olur. Saç renginizin bir iki ton kadar açılması için, ezip toz durumuna getirdiğiniz 5-10 tane C vitamini tabletini gündelik şampuanınızın içine ilave edip karıştırın. Saçlarınızı bu karışımla tertipli şekilde yıkadığınızda, saç renginizin açıldığını ayrım edeceksiniz. Özellikle boyalı saçlarda epey bir işe yarıyor.

C Vitamini Tabletleri
C Vitamini Tabletleri

Siyah Çay
Gün içerisinde sıkça tükettiğimiz içeceklerden biri olan çay, benzer vakitte saçlarımız için tabii güzellik iksiri. Tanik asit itibariyle varlıklı olan siyah çay, saç rengini açmaya yarıyor. 2-3 yiyecek kaşığı çayı demleyip saçlarınıza sürün, yarım saat bekledikten sonrasında durulayın. Düzenli uyguladığınız takdirde tesirini göreceksiniz.

Siyah Çay
Siyah Çay

Bira
Saçları açmaya yarayan bir öteki araç-gereç ise bira. Birayı seyreltmeden saçlarınıza dökün. Saçlarınızın açılmasına yararlı olacaktır. Ancak her hafta uygulamayı dikkatsizlik etmeyin. Güneşte bir saat kadar bekledikten sonrasında yıkayıp kurutun.

Bira
Bira

Güneşlenin
Saçlarınız için en tabii renk açıcılarından biri güneştir. Özellikle yaz aylarında bolca bolca güneşlenerek saç renginizin tabii yoldan açılmasını sağlayabilirsiniz. Güneşli bir günde ve tatildeyken saçlarınızı gün ışığına bırakıp onun büyülü gücünden faydalanın. Özellikle denizden çıktıktan sonrasında tuzlu su ile güneşin birleşimi saç renginizin açılmasını hızlandıracak. Ancak güneşlenirken cildinizi güneş ışınlarına karşı korumayı unutmayın. Mutlaka yüksek savunucu faktörlü bir güneş kremi sürün.

Güneş
Güneş

3 Yorum

  1. Gerçekten çok önemli ve işe yarar bir konu. Bu konu ile ilgili bir soru sormak istiyorum : Safranbolu’da özel bir su varmış, aynı görevi görüyormuş doğru mu acaba ?

  2. Sağlık Uzmanı Sağlık Uzmanı

    Merhaba..
    Hocam okadar bilgi sahibi değiliz internette biraz daha araştırma yaparsanız belki size faydalı bilgileri safranbolu ile alakalı sitelerde bulabilirsiniz.

  3. Esra Esra

    Ben bunların hepsini yaptım ama saçım hiç açılmadı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.