BURUN TIKANIKLIĞI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜM | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

BURUN TIKANIKLIĞI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜM

Burun temizliği için en güzel şey tuzlu su yani denize girmek en doğalı bu.

Size farklı bir bilgi vermek istiyorum hiç ummadığınız ama çok faydasını göreceğiniz bir şey Yoğurt Suyu.. Evet yanlış duymadınız. Yoğurdun suyu..

Evde mayaladığınız yoğurdu incelediğinizde köşesinde suyunun biriktiğini fark edersiniz işte o su sizin dermanınız. Bir bardak yoğurt suyunu öğleden önce ve sonra tüketmeniz sinüslerinize çok iyi gelecektir. Bunu yapmaya başladığınız üçüncü günden itibaren burnunuz akmaya başlar. Sinüslerde biriken mikroplar akarak vucudunuzu terk eder.

Sinizüt çekilir bir dert değildir. Keyifsiz olursunuz başınız ağrır yüzünüzde baskı hissedersiniz

Bunun dışında iç sünizit için kır papatyası çok faydalıdır. Bildiğiniz dağlarda ormanlarda olan papatyadan bahsediyoruz.Bahar mevsiminde seviyor sevmiyor diye yaptığımız çiçek varya papatya.. Sinüzit genelde baharda tetiklenir ve rabbimiz buna tedavi olarak kır papatyasını bizlere sunmuştur.

Kullanım Şekli

Bir tencereye iki bardak su ve bir avuç papatya ekleyip kaynamaya bırakın.. Kaynamakta olan tencerenin başına geçip buharını beş dakika kadar soluyun. Sonra on dakika dinlenin. Bu sırada tencerenin kapağını kapatın. On dakika sonra tekrar ocağın altını açın kapağını kaldırın ve o buharı yeniden solumaya başlayın bunu üç gün tekrar ettiğinde seklesyon başlar ve burnunuz boşalmaya başlar. . En güzeli bildiğiniz doğal papatya… Akıntı bitti deyip bırakmayın ve üç günde bir tekrar yapın. Antibiyotik kullanımınızda sinüs bezleriniz tıkanıyor ve akıntı kesiliyor.

Papatyayı çay olarak buhar yöntemiyle banyo yaparken ve saç açmak için kullanabilirsiniz. Bayanalar üzülünce gonodatropin hormonları çok etkilenir. Bunda hormon dengeleyici olarak mens başlamadan önce iki üç gün önce başlarsanız günde iki defa kullanınca rahat ve huzurlu bir hayat devam edecektir. Papatya bayanlar için mükemmel bir yardımcı ve rahatlatıcıdır. Papatya çayını hazır kullanılanlarda organik olanlarda fark varmı derseniz kullanım tarihi ve nemli olmaması önemlidir. Nemli olduğu zaman mantar oluşabiliyor. Yeter ki rutubetli ortamdan uzak olsun… Sağlıkla kalın..

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.