Beyaz Çay Ne Kadar ? Faydaları Neler ? | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Beyaz Çay Ne Kadar ? Faydaları Neler ?

Bu yazımızda kıymetli şifalı bitkiler arasında olan beyaz çay hakkında genel bilgiler vereceğiz. Yani beyaz çay nedir , beyaz çay nasıl yetişir, beyaz çayın kilosu ne kadar kaç lira , beyaz çay nereden alınır, beyaz çayın faydaları yararları nelerdir, beyaz çay neye iyi gelir gibi konuları bu yazıda bulabilirsiniz.

Beyaz Çayın Kilosu ne kadar, Türkiye’de yetişiyor mu,  beyaz çay tedavisi var mı? İşte beyaz çayın merak edilen sırları.

Çaykur Genel Müdürü olan İmdat Sütlüoğlu Bey:  “İlk defa geçen sene ürettikleri beyaz çayın, kilosunun 4 bin liradan ve sadece internet üzerinden satışa sürdük” diye açıklamıştı.

4

Türkiye’de bu sene ilk defa üretilmi yapılan beyaz çayın ilk kısım satışı gerçekleşti. Özel sektörden iki  firmanın ürettiği yetmiş kilogram beyaz çay, bir  kilogramı 1100 – 1250 dolar arasında ki fiyattan satışa başladı

Çaykur ise  ilk defa geçen sene ürettiği  beyaz çayı, bir kilogramını 4 bin liradan ve yalnızca internet üzerinden satışa başladı. Çayın, internette satışa konulması ile birlikte kısa süre sonra 15 kişi sipariş verdi. Geçtiğimiz sene üreticilerden toplanan 1531 kg yaş beyaz çay tomurcuğundan 370 kg beyaz çay üretildiğini belirten Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, halk arasında ve Osmanlı zamanından ’İmparatorların çayı’ olarak bilinen beyaz çayın çok faydalı ve kıymetli olduğunu ekledi.

Sütlüoğlu, “Sağlık derecesi son derece yüksek. Dünyamızda çok sınırlı miktarlarda üretildiği için her daim bulunamayan kıymetli bir çay. İnanılmaz yüksek oranda antioksidan özelliği mevcut. Beyaz çayın faydaları hakkında ise  “Beyaz çay ; Gençleştirir, cilt güzelliğini arttırır, yaşlanmayı engeller ve zayıflatma özelliğine ek olarak kilo alamayan insanlara da sağlıklı kilo aldırır yani beyaz çay kilo dengesini de sağlar, anti kanserojen olduğu da dünyaca ünlü araştırmacılar tarafından ispatlanmıştır” dedi.

2

BEYAZ ÇAY KANSERE İYİ GELİR Mİ ?’

Beyaz çay ile ilgili Japonya’da devam eden bilimsel araştırmalar olduğunu belirten Sütlüoğlu, “Dr. Ozan Fidan’ın bu konuda Japonya’da Çaykur ile beraber yürüttüğü bir çalışma var. Bu çalışmamızda, beyaz çayda bulunan JP53 kod isimli kanserli hücrelerin çoğalmasını durduran, boyutlarını küçülten ve onları yok ederek tedavi eden bir etken madde keşfettik. Çalışmalar bu madde üzerinde de  sürüyor. İlk aşamada gıda takviyesi, daha sonra ilaç olarak piyasaya çıkması bekleniyor. Çaykur olarak bu çalışmada olacağız” diye konuştu. Beyaz çayı ülkeye kazandırdıkları için sevinçli ve gururlu olduklarını söyleyen Sütlüoğlu şunları da sözlerine ekledi:” Beyaz Çay üreticilerimize teşekkür ediyoruz. Beyaz çay tomurcukları  elle tek tek toplanarak elde ediliyor. Bu hassas ve zor  işi üreticilerimiz yapmasalardı piyasaya beyaz çay sunamayacaktık. Bizim  beyaz çayımızın değişik bir özelliği daha var. O da üzerine kar yağdığı için haşere/böcek barındırmıyor. Buna bağlı olarak ürünlerimizde haşere zehri kullanmıyoruz. Doğal nitelik sahibi olan beyaz çayımız diğer ülkelerinkine oranla çok daha kıymetli ve yararlı.”

5

BEYAZ ÇAY NASIL ALINIR ? BEYAZ ÇAY NASIL ÜRETİLİR ?

Beyaz çay şu an için sadece Çaykur’un internet sitesinden satılıyor. Şu an için beyaz çayın fiyatları şöyle :  Kutu fiyatı 80, kilo fiyatı da 4 bin lira olarak satışta bulunmaktadır. Mücevher kutusuna benzer ahşap bir ambalajda ve cam şişe içinde sunuyoruz. Şişeler de mühürlü olacak yani ilk siz açacaksınız” dedi.

Beyaz Çay konusunda İbrahim Saraçoğlu, Ender Saraç ve Ahmet Maranki’nin söyledikleri :

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.