bitkisel bel fitiği tedavisi | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Bel Fıtığına Bitkisel Tedavi

BEL FITIĞINA BİTKİSEL TEDAVİ

Bu yazımızda Bel fıtığı olma nedeni, Bel Fıtığı Nedeni, Bel Fıtığı, Bel fıtığı belirtileri, Bel fıtığı ağrıları , Bel Fıtığına Bitkisel Tedavi , Bel fıtığı Bitkisel Tedavi, bel ağrıları, bel fıtığı ağrısı, bel fıtığına ne iyi gelir, bel fıtığı nasıl geçer konuları işlenecektir.

Bel Fıtığı Nedeni:

Omurgamız çok sayıda kemikten oluşmaktadır ve omurgamızın esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan ise kemiklerin aralarında bulunan disklerdir. Bel fıtığı olma nedeni ise yastıklama görevi gören ve omurgaya esneklik kazandıran disklerin yerinden oynaması sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktı. Yerinden oynayan diskler, omurilik içerisinden geçen ve vücudun bir çok noktasına beynimizden gelen sinyalleri ileten sinirlere baskı yapar ve bunun sonucunda şiddetli ağrılar olmasına sebebiyet verir. Disk kayması adı da verilen bel fıtığı genellikle omurganın alt kısmında görülmesi ile birlikte omurgada bulunan herhangi bir diskin de yerinden oynaması sebep olabilir.

images

Bel fıtığı belirtileri : Bel fıtığı belirtileri arasında bel ve bacak ağrıları en çok görülen belirtilerdir. Ancak ağrıların kesin olarak bel fıtığı teşhisi konulması için röntgen ya da MR çekilmesi gerekmetedir. Bel fıtığının neden olduğu ağrılar çoğunlukla şiddetli ağrılardır ve genellikle kişinin günlük aktivitelerini kısıtlayan cinstendir. Bel fıtığı ağrıları birden ortaya çıkar ve ani hareketler de ise daha çok şiddetlenir öksürme, hapşırma gibi hareketlerdir. Diskin iltihaplanan dış tabakası sinir köklerini tahriş edebilir ve bacakta, kalcada ve ayakta da ağrılara neden olabilir. Bel fıtığı belirtileri arasında uyuşma ve karıncalanma meydana geliyor ise bunun nedeni ise diğer sinirlerin kayan diskten etkilenmesi sebep olur

Bel Fıtığına Bitkisel Tedavi : Bel fıtığına iyi gelecek bir kaç bitkisel tedavi yöntemlerini bul yazımızda siz değerli sagliklihayatimiz.com okuyucuları paylaşacağız.

150 gram kuru inciri küçük şekilde doğrayarak, 60 gram kuru bamya ile birlikte 8 su bardağı suya ilave ederek kaynamaya bırakınız. Bamyalar ve incirler yumuşadıktan sonra 1 fincan hakiki zeytinyağı, 1 fincan taze limonun suyu, 30 gram kuru nane ve son olarak da 150 gram balı kaynayan karışımın için ilave ederek 15 dakika kadar daha kaynamaya bırakınız, kaynadıktan sonra bleander yardımı ile lapa haline getirerek bel fıtığına iyi gelecek bitkisel kurunuzu hazır etmiş olursunuz

bel fıtığı

Elde edilen bu karışımı çok fazla soğutmadan bir çarşafın üzerine bel bölgesi ve kuyruk sokumu bölgesine gelecek şekilde yayarak, bel fıtığı ağrısı olan kişiyi beline denk gelecek şekil de çarşafın üzerine yatırınız. Bu şekil de 3 gün boyunca bel fıtığı rahatsızlığı olan kişiyi yatırıyorsunuz ve yattığı oda havalanmayacak soğuk almayacak şekilde istirahat edecek.

3 gün boyunca inanılmaz bel ağrıları hissedebilirsiniz gayet normaldir ve kesinlikle 3 gün dolmadan yataktan kalkmayınız tedaviyi yarim bırakmayınız. 3 gün sonra karşımı belinizde çıkarınız ve banyo yapınız, belinizdeki karşımı temizledikten sonra, viks ile beraber limon suyunu karıştırıp belinize güzelce masaj yaptırınız. Mümkünse karşımı çıkardıktan sonra 4 – 5 gün daha dışarı çıkmayınız istirahat ediniz. Evin içerinde dolaşabilirsiniz, fakat belinizi soğuk hava ile kesinlikle temas ettirmeyiniz. ve bir ay boyunca kesinlikle belinizi yormayınız ve ağır eşyalar kaldırmayınız. 1 ayın sonunda bel fıtığı ağrılarınızın kaybolduğunu hissedebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.