BAĞIRSAK KURTLARINA BİTKİSEL TEDAVİ | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

BAĞIRSAK KURTLARINA BİTKİSEL TEDAVİ

Bağırsak kurtları, beyaz renkteki solucanı andıran bir parazit canlı sınıfındandır. Bağırsak kurtlarının vücudumuzdaki barındıkları yerler ise ince ve kalın bağırsaklar.Bağırsak kurtları yumurtayla çoğalan canlı türüdür ve insanlara bulaşma şeklide genellikle yumurtaların insan vücuduna girerek oluşur. Ülkemizde en yaygın görülen parazit tipi kıl kurdudur. Kıl kurdunun boyutları milimetre çapında ve bir kaç santimetre boyunda olabilir. Parazitlerin tedavi edilmediği durumlarda boyları 1 ile 2 metre arasında olabilir.

kurt

Bağırsak Kurdunun Oluşma Sebebi : Bağırsak kurtları özellikle ışıl işlem görmüş et ürünlerinden dolayı oluşmaktadır. Salam Sosis ve Sucuk gibi ürünleri Çiğ halde pişirmeden tükettiğimiz taktirde parazitlerin ince bağırsak ve kalın bağırsakta yaşamasına, üremesine sebebiyet verir.

Bir diğer parazit bulaşma yolu ise pis sular ve pis sularla yıkanmış ve sulanmış sebze ve meyvelerdir sebze ve meyveleri tüketmeden önce sirkeli suda bekletildiği taktirde daha hijyenik bir ortam oluşmuş olur.

Bağırsak kurtları Topraktan ve hayvan dışkısından da bulaşma ihtimal vardır. Hatta kıl kurdu türü havadan bile bulaşabilecek bir türdendir. Parazitlerin aynı ortamda yaşayan ne nefes alıp veren kişilerden birbirlerine bulaşma oranı çok yüksektir. Özellikle çocukların hijyen ve temizlik kurallarını yeteri kadar bilmediğinden bağırsak kurtlarının çocuklara bulaşma ve görülme olasılığı oldukça fazladır.

Bağırsak kurdunun Belirtileri : Parazitlerin baslıca belirtileri ile karın ağrısı, karında şişlik, bulantı, iştahsızlık , ishal,  kusmak, geceleri ağızdan sıvı gelmesi ve kilo kaybıdır.

Bağırsak Kurduna faydalı gelen bitkiler ve bitkisel tedavi yöntemleri

Faydalı gelen bitkiler: dut, ısırgan, üzerlik otu, şeytan otu ,nar, kayısı, kekik,zencefil, karanfil, kabak, sarımsak, papatya, kızılcık, badem, horasani, pelin otu ve kekiktir.

Bitkisel Tedavi Yöntemi ve Uygulamaları

kurt1

KABAK: Kabak çekirdeği bağırsakta bulunan parazitleri yok edici bir etkiye sahiptir.Etkisinin oluşması için en az üç avuç kabak çekirdeği tüketmeniz gerekmektedir. Kabak çekirdeklerini tükettikten 4 ile 5 saat sonra 30 gram hintyağı içerseniz felç olan parazitlerin dışarı atılması sağlanır.

KARANFİL : Gün içerinse tüketilecek 3-4 bardak demli karanfil çayı bağırsakta bulunan parazit ve kurtları öldürmeye ve düşürmeye yardımcı olacaktır.

ZENCEFİL : Bağırsak kurtlarını yok etmede etkili bir diğer bitki ise zencefildir. Yarım çay kaşığı kadar kuru zencefili bir bardak kaynamış suyun içerisinde demleyerek içebilirsiniz. Baharat olarak da yemeklerinize katabilir ya da limonatanıza ekleyebilirsiniz.

SARIMSAK: Bir kaç diş sarımsağın suyunu sıkarak, bir barda havuç suyuna ilave ederek gün içerisinde 2-3 saat arayla tüketmeniz takdirde parazitleri bağırsaklardan dışarı atarsınız.

PELİN OTU: 3 tutam pelin otunu 1 litre suyla beraber kaynamaya bırakınız, kaynadıktan sonra süzerek bir sürahi içerisine koyunuz. Günde 4 defa 1 fincan içiniz. Pelin otu hamilelerde düşüşe sebebiyet verebilme ihtimali olduğundan dolayı hamilelerin kullanması yasaktır.

EĞRELTİ OTU : 1 litre kaynamış suyun içerisine 2 tutam eğrelti otu koyunuz ve demlenmeye bırakınız, demlendikten sonra süzerek buzdolabında saklayınız.Aç karnına 1 saat arayla bir bardak içiniz.

15 Yorum

 1. abdulkadir apaydin
abdulkadir apaydin

  çok bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler

 2. İsmail Özdemir
İsmail Özdemir

  Şifalı bitkilerin faydalarını biliyoruz, yoğurdun faydaları hakkında da bilgi edindik sagliklihayatimiz.com sayesinde 🙂 Teşekkürler iyi ki varsınız 🙂

 3. EMRE KÖSE
EMRE KÖSE

  Sitede içerikte güzel tasarımda güzel, Başarılar dilerim.

 4. Fatih DEĞERCAN
Fatih DEĞERCAN

  İyi hoş doğal tedaviler veriyorsunuz , bu devirde doğal şifalı bitkiler bulmak pek kolay değil ama .

 5. Yaşar Çiçek
Yaşar Çiçek

  Soganı hangi şekilde kullanırsak kilo verebilmemiz mümkün olabilir.

 6. umut pamuk
umut pamuk

  Bu sitede çok bilgi var gerçekten ciddi ciddi bilgi küpü, söyledikleri hep tedavi ve direk sonuç

 7. ismail öztin
ismail öztin

  Soğanın gerçekten çok etkisini gördüm parmaklarımın tırnak kenarlarında yanları iltihaplı yaralar oluşup dururdu her türlü ilaç kullanmama rağmen geçmedi soğanı suyuyla birlikte yaralara basılı bir gece beklettim sabaha iltihapların yok olduğunu hatta iltihabın vücuda değil dışarı atıldığına bile tanık oldum çok etkili ve doğal

 8. Abdullah Eser
Abdullah Eser

  annemin dişi çok ağrıyor ama doktora gitmiyor karanfil miydesini bulandırıyor ne yapmalız

 9. esra lana
esra lana

  Bence doğal rengi bir bayana daha güzel yakışır. Bir erkek olarak doğal kalmasını öneririm 🙂

 10. nazım esen
nazım esen

  benim de dişim çok kötü ağırıor ve çürük peki ben ne yapcam sölermisniz lütfen 🙁

 11. İrfan Sade
İrfan Sade

  çok bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler

 12. Şükrü açıkbaş
Şükrü açıkbaş

  ibrahim saraçoğlu soğan kürü ile böbrek taşı ve kum düşürmek mümkünmü

 13. kadir altan
kadir altan

  şüphesiz çok faydalı bilgiler var , sık sık ziyaret etmekte fayda var siteyi 🙂

 14. ethem bozkurt
ethem bozkurt

  Sitenin içeriği de tasarımıda çok güzel başarılarınızın devamını dilerim.

 15. Samet AYDIN
Samet AYDIN

  Sitenin içeriği de tasarımıda çok güzel başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.