Pürüzsüz Bacaklar İçin Bakım | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Bacak Bakımı

bacak-kullan-crop_origBacaklar kadınlar için oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında etek, şort, bikini, mayo vb. şeyler giydiğimiz için bacaklarımız daha çok ön plandadır. Tabi ki her kadın güzel bacaklara sahip olmak ister. Bunun için size evde uygulayabileceğiniz bir kaç öneri vereceğim.

 1. Dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan birisi tüylerden arınmaktır. Tüylerden arınmış bacaklar bakımın ilk kuralıdır.Tüyler sıklıkla alınmladır aksi takdirde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar.Her banyo sonrası bacaklar nemlendirilmeli kuruluğu giderilmelidir. İsteğe bağlı olarak bebek yağıyla da yumuşatılabilir.
 2. Banyo esnasında bacaklara çok sıcak su tutulmamalıdır. Ilık suyla yıkayıp soğuk suyla şok etkisi yaratılmalıdır. Bu kan dolaşımını hızlandırarak bacaklarınızın daha dinç kalmasını sağlar.
 3. Banyoda yapılması gereken bir diğer işlem de kesedir. Kese, ölü derinizi atı bacaklarınızın daha bakımlı daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Banyodan sonra süreceğinizin nemlendiricinin de etkisini arttırır.
 4. Banyodan çıktıktan sonra bacaklarınıza zeytin yağı veya bağdem yağıyla yukarıya doğru masaj yapın. Bu masaj, bacaklarınızdaki sarkmayı engelleyerek daha diri bir görüntü oluşturur.
 5. Bacaklar için özel tasarlanmış bacak bakım fırçalarından kullanabilirsiniz. Ucu yumuşak ve derinizi tahriş etmeyecek bu fırça ile nemlendirici sürüp yer çekiminin aksi yönünde bacaklarınıza masaj uygulayabilirsiniz.
 6. Sporun bacaklar için önemi büyüktür. Sıkı, dinç, sağlıklı bacaklar her zaman daha güzel bir görüntü oluşturur. Spora vakit bulamıyorsanız bile her gün yarım saatlik yürüyüşler kan dolaşımını hızlandırırak bacaklarınızda daha sağlıklı bir görüntü oluşturur.
 7. Bacaklarınız yorgunsa altına bir minder koyarak yükseltin ve dinlendirin.
 8. Yaz aylarında UV ışınlarından korunmak için özel kremlerden kullanın.
 9. Bacaklarınızda batık problemi yaşıyorsanız epilasyon yaptırın.
 10. Yaptığınız herhangi bir epilasyon işleminden sonra bacaklarınıza soğuk su tutun. Soğuk su daha pürüzsüz bacaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.
 11. Uyguladığınız ağdanın çok sıcak olmamasına özen gösterin. Ilık ağda bacaklarda dah pürüzsüz bir görüntü oluştururken sıcak ağda bacakların pürüzlü hale gelmesine neden olur.
 12. Beslenme de bacak bakımı için oldukça önemlidir. Sağlıksız beslendiğiniz takdir de bacaklarınız da bundan nasibini alır. Günlük tüketilen su miktarı da oldukça önem taşır. Su cildi nemlendirir ve bacakların daha pürüzsüz bir hal almasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapalı.