Astım, Nefes Darlığı ve Öksürük | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

Astım, Nefes Darlığı ve Öksürük

Birçok astım hastasının aklında şu sorular cevap bekliyor : Astım geçer mi ,  astım nasıl geçer, astıma ne iyi gelir, Astım nasıl geçer, Astım nedir ,  Astım sebepleri, Astım Nedenleri ,  Astım belirtileri , astım tedavisi, astım bitkisel tedavi vb .

Astım Tedavisi : 

1-  Birer bardak merkep sütü içilir.

2-  Nefes darlığı çeken kırk gün soğuk gıda yememelidir.

3-  150’şer gram kavrulmuş keten tohumu tozu , şeker ve badem. Bu maddeler toz haline getirilir ve bal ile iyice karıştırılıp macun yapılır.Kırk gün boyunca sabah-akşam birer kaşık yutulur.

4-  170 gram nane suyu, kırk gram nane şurubu karıştırılır. İki üç saatte bir birer kaşık yutulur.

5-  150’şer gram keten tohumu, badem ve şeker yeteri kadar su ile kaynatılır.Buzdolabında saklanır.İçileceği zaman biraz ısıtılır.Kırk gün boyunca birer fincan içilir.

6-  30’ar gram arap zamkı, miyan balı, nişasta ve çöpleme yeteri kadar bal ile karıştırıp macun yapılır.Birer kaşık yutulur.

7-  Bir buçuk gram hıthıt, 300 gram incir , 25 gram anason , 25 gram kimyon ve 25 gram keraviye yeteri kadar su ile kaynatılır.Piştiğinde bir fincan su ilave edilir.Birer ikişre kaşık yutulursa nefes darlığını şifaya kavuşturur.

8-  10’ar gram günlük, sakız, mürsafi ve terebentin , 30 gram meyan balı karıştırılır ve nohut tanesi gibi haplar haline getirip günde 3-4 tane yutulur.

9-  6’şar gram anason, rezene, kişniş, günlük, sakız, kakula ve sinameki 150 gram şeker ile karıştırılır.Aç karnına sabahları 12’şer gram yutulur. 15 gün boyunca içilmeye devam edilir.

10-  10’ar gram kabak çekirdeği içi , kavun çekirdeği içi, nişasta, arap zamkı, badem içi, kitre, miyan balı, şeker, menekşe, afyon ve ayva çekirdeği. Tüm bu maddeler toz yapılır.Yeteri kadar bal ile macun yapılır.Birer tatlı kaşığı yutulur.

11- İncir , nane, sedef çiçeği. Bu maddelerden yeteri kadar bir demliğe konur, yağmur suyu ile kaynatılır.Elde edilen suya bal ilave edilerek birer bardak içilir.

12-  Kuru üzüm , çemen, yağmur suyu ile kaynatılıp içilir.

 

Daha fazlası için => http://www.sagliklihayatimiz.com/astimin-nedenleri-ve-belirtileri/

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.