Arpa Bitkisinin Yararları Nelerdir?

Arpa bitkisi uzu yıllar stoklanan ve iyi saklandığında bozulmayan bir bitkidir. Bunu neden anlatıyorum? Şimdi arpa bitkisinin faydasını ve şifasını anlatacağım…

Arpa sindirim sistemini dengelediği gibi idrar da söktürür. Mesane ve İdrar kanalındaki iltihabları temizler. Ani kusmaları önler. Dil iltihablarına birebirdir.
Sirke ile kaynatılıp egzama gibi kaşıntılı deri bölgelerine sürülürse deri ve vücut için çokfaydalı olur. Ve bunun sonucunda ise uykusuzluğa iyi gelir.

Arpa’nın Yağı
Arpa ülkemizde çok bulununur yalnız bu arpa, şifalı bitkinin yağı inanılmaz derecede zor bulunur. Yurt dışında ise özel olarak satıldığından damıltarak tedarik edilebilir.

Arpa Çayı
Bir sürahiye kabukları ile beraber atıldıktan sonra üzerine bir limon sıkılır.Şeker yerine bal ile de tatlandırılır. Ve bunların sonucunda arpa çayını rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Arpa Maskesi
Arpanın toz halini ıslatarak ama önce 2-3 gün beklemesi lazı yumuşaması için. Daha sonra cildinize vurduğunuzda normal hamur haline gelip katılaşır. Ve cildiniz de yenilenme olur ve hüclerin yenilenmesine yardımcı olunur.

Arpa Bitkisi
Arpa Bitkisi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir