15 Günde Tüm Vücudunu Sıkılaştırın | Şifalı Bitkiler İle Sağlık ve Güzellik "Enter"a basıp içeriğe geçin

15 Günde Tüm Vücudunu Sıkılaştırın

Zayıflama konusunda daha önce bir çok yazı yazmıştık. O yazılara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bacak inceltme amacıyla yapılacaklar :
Kilo verme konusunda karar alındığında yapılan en büyük hatalardan biri bana göre olayın yalnız beslenmeyle sonuca varacağını sanmaktır. Bence yapılacak egzersiz ve zayıflama hareketleri kilo verme konusunda çok tesirli. Tabi ki beslenme epeyi önemli fakat bölgesel kilo verme hareketleri ile arzu ettiğiniz kiloya ulaşmanız mümkün. Peki nasıl bölgesel zayıflanır ?

Bölgesel zayıflama egzersizleri
Evde sadece ama sadece otuz dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz basit egzersizlerle kilo vermeniz ,zayıflamanız mümkün. Bu egzersizleri her gün uygulayarak formunuzu koruyabilir hatta sıkılaşabilirsiniz. Göbek,karın, bacak, kol bölgelerinizi sıkılaştırmak için bir çok egzersiz mevcut. İlk etapta tahminen egzersizleri uyguladıktan sonra hafif ağrınız olacaktır. Fakat zaman geçtikçe vücudunuz alışacak ve  ağrılar git gide azalacaktır. Bu süreçte hareket sayınızı arttırmaya özen gösterin. Bana sorarsanız ideal kilonuza ya da arzu ettiğiniz kiloya ulaştıktan sonra dahi  formda kalmak için spor yapmayı sürdürün.

-Mekik: Her insanın bildiği bir egzersizdir. Yere sırtüstü yatın ve öne doğru eğilin. Başınızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu egzersizi yaparken elleriniz başınızın arkasında destek verecek şekilde olmalı.

mekik

 

 

-Çömelme Egzersizi: Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve çömelir pozisyona doğru geçiş yapın. Ağırlığınızın iki ayaklarınıza eşit olarak dağıtmaya özen gösterin. Dizlerinizi hafif bir biçimde kırarak çömeliyorsunuz. Bu egzersizi yavaş yavaş birkaç defa uygulayın. Basenlerinizi sıkılaştırmak için buraya tıklayabilirsiniz

Basen-eritme-çömelme

 

 

-Merdiven Çıkma Hareketi: 25-30 cm yüksekliğindeki bir nesne üzerinde (step tahtası tercih edilir fakat evde bulabileceğiniz sağlam bir nesne de olur) merdiven çıkıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu egzersiz basen (popo) bölgesindeki fazla yağları eriterek kalçalarınızın sıkılaşmasını ve seksi görünmesini sağlar. Arzu ederseniz tahta yüksekliğini değiştirebilir, kendinize uygun hale getirebilirsiniz.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-mekik-merdiven

 

 

-Bisiklet sürme egzersizi: Bisiklet sürmek karın ve basen için aşırı yararlıdır. Hem zevkli hem de hızlı yağ yakan bir harekettir. Arada bisiklet kaçamağı yapmak sizi hem mutlu edecektir hem de sıkı karın ve kalçalara sahip olacaksınız. Bisiklet sürmenin faydaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-bisiklet-1024x682

-Yürüme: Yürüme, hepimize basit ve işe yaramaz gelebilir. Ama asla öyle değildir. Her gün yapacağınız 45-60 dakikalık yürüyüş dahi kısa vakitte etkisini gösterecektir. Yürüyüş için en müsait zaman bana göre sabahın erken dakikalardır.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-yürüyüş

– Bacak Çekme: Bu egzersizle göbek eritmek çok kolay. Sırt üstü yatacaksınız ve dizlerinizi karnınıza yavaşça çekeceksiniz. Sonra tekrar dizlerinizi uzatacaksınız ve egzersizi tekrarlayacaksınız. Uygulayabildiğiniz kadar sık yapın. Hatta evin içinde canınız sıkıldıkça dahi yapabilirsiniz.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-back-çekme

Bacak inceltme egzersizleri
Kesinlikle tüm kadınlar ince görünen bacaklarının olmasını ister. Mini etekle veya bikiniyle şık ve seksi bir görüntü için de ince ve biçimli bacaklara sahip olmanız gerekir. Uygulayabileceğiniz düzenli egzersizlerle bacak inceltmek elinizde. Fakat tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki en zor zayıflayan bölgemiz bacaklarımız.

Üst bacak inceltme hareketleri: Ayakta durun ve bacaklarınızı iki yana ayırın. Dizlerinizi hafif bir biçimde kırdıktan sonra topuklarınızın üstüne basarak bacağınızı yana doğru kaldırın. Bir süre bacağınız havada kalsın sonra ilk pozisyona geri dönün. Ardından diğer bacağa aynı biçimde uygulayın

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-üst-back

Anahtar Kelimeler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.